Ndėrtimi i Ēentralit Bėrthomor,Berisha mohon deklaratat...

Shko poshtė

Ndėrtimi i Ēentralit Bėrthomor,Berisha mohon deklaratat... Empty Ndėrtimi i Ēentralit Bėrthomor,Berisha mohon deklaratat...

Mesazh nga Andi prej 2009-04-23, 23:21

• Kryeministri Berisha mohoi ngritjen e centralit nuklear nė Shkodėr, nė konferencėn e djeshme pėr shtyp. Madje Berisha hodhi akuza nė drejtim tė liderit tė PS Rama se ishte ky i fundit qė bėnte aludime.

TIRANE- Njė ditė mė parė pas kthimit tė tij nga Kina, kryeministri i vendit Sali Berisha, mohoi faktin se nė Shkodėr do tė ndėrtohet njė central bėrthamor nė bashkėpunim me qeverinė kroate. Madje Berisha sulmoi kryesocialistin Edi Rama, se ishte ai qė po manipulonte me njė ēėshtje tė tillė duke dėrguar shrkime tė porositura nė njė media tė shkruar kroate.

Ja se si shprehet vetė Berisha nė prononcimet e tij tė ndryshme nė data tė ndryshme lidhur me ndėrtimin e centralit bėrthamor:
“Ēfarė kryetarė opozite ėshtė ai qė krijon trillime dhe i paraqet ato si alternativa dhe shkon nė Shkodėr e thotė nuk do lejojė ndėertimin, tė kujt? Botoi artikullin nė Kroaci, mė thanė miqt e mi kroat se ka ardhur nga Tirana artikulli dhe shkon nė Shkodėr e u thotė qė nuk do ndėrtohet central, po ne edhe fushatėn e hoqėm vetėm pėr tė mbrotjur ekosistemin e Shkodrės, tani do ta transferojė nė Sarandė centalin”- u shpreh Berisha ditėn e djeshme nė njė konferencė pėr mediat.

E ndėrsa kryeministri vendosi dje tė mohonte deklaratat e bėra pėr ngritjen e njė centrali bėrthamorė nė Shqipėri, nga ana tjetėr janė tė shumta deklaratat pro njė centrali tė tillė, tė bėra nė prani edhe tė titullarėve tė lartė tė shteteve tė tjera mes tyre dhe ajo e bėrė nė Kroaci gjatė vizitės sė tij tė fundit nė shkurt tė kėtij viti.

Data 26/01/2008- Forumi i DAVOSIT
“Shpreha vendimin tim tė prerė se rruga mė eficente pėr tė ulur emetimin e CO2 ėshtė zhvillimi i pandėrprerė i energjisė nukleare, si energjia mė e pastėr mė e sigurtė mė konstante”- tha Berisha.

Data 08/06/2008- Forumi i VIENĖS
“Jam i bindur dhe kjo mbetet njė bindja ime e thellė, qė nuk duhet tė pėrjashtojmė shqiptarėt qė tė pėrfitojnė nga ky burim i shkėlqyer qė ėshtė burimi bėrthamorė i energjisė”- u shpreh kryeministri Berisha.

Data 15/09/2008- Konferencė me FININ
“Me Finin dhe mė parė me kryeministrin Berluskoni kam diskutuar mbi mundėsinė e bashkėpunimit pėr ndėrtimin e centralit nuklearė nė Shqipėri. Pėrveē disa incidenteve tė fundit antiglobale, i thashė Finit janė varianti i fundit i marksizėm-lelinizmit”- tha Berisha

Data 04/12/2008- Konferencė me BERLUSKONIN
“nė vizionin tim Shqipėria do tė bėhet njė superfuqi energjetike nė Ballkan. Kemi mė shumė se 20 miliard kilovator energji qė nuk janė shfrytėzuar ende, kemi njė potencial shumė tė fuqishėm tė energjisė me erė. Kemi dhėnė lejen pėr prodhimin e 1000 megavat tė energjisė qė prodhohet nga era. Ekzistojnė kapacitete pėr prodhimin e 4000 megavatėve tė tjerė. Jemi tė vendosur qė tė veprojmė me energjinė bėrthamore dhe unė shikoj tek Italia partnerin e parė me tė cilin duhet tė bashkėpunojmė nė kėtė sektor”- u shpreh kreu u ekzekutivit Berisha gjatė konferencės pėr shtyp me kryeministrin Italian Berluskoni.

Data 10/02/2009- Takimi nė KROACI
“ne vendosėm me kryeministrin tė punojmė sėbashku, do tė bisedojmė dhe me mikun tonė Silvio Berluskoni. Njė central nuklearė i pėrbashkėt ėshtė njė avantazh shumė i madh”- ka thėnė kryeministri i vendit Berisha nė vizitėn e tij nė Kroaci.

Ndėrkaq lajmi pėr ndėrtimin e njė centrali bėrthamor nė Shkodėr ėshtė kundėrshtuar me forcė nga qytetarėt shkodranė tė cilėt gjatė kėtyre ditėve vendosen postera nė mure tė shumta, ku i thonė jo njė projekti tė tillė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Ndėrtimi i Ēentralit Bėrthomor,Berisha mohon deklaratat... Rat1010 Online
Ndėrtimi i Ēentralit Bėrthomor,Berisha mohon deklaratat... Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10017

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi