Korēė, Znj. Berisha tur bamirėsie, ndihma pėr jetimėt

Shko poshtė

Korēė, Znj. Berisha tur bamirėsie, ndihma pėr jetimėt Empty Korēė, Znj. Berisha tur bamirėsie, ndihma pėr jetimėt

Mesazh nga Andi prej 2009-04-26, 00:58

• Bashkėshortja e kryeministrit ka zhvilluar njė vizitė nė Shtėpinė e Fėmijės nė qytetin e Korēės. Pasi ka shpėrndarė ndihma nė ushqime e veshmbathje, ajo ka shprehur mbėshtetjen e fondacionit qė drejton nė ndihmė tė fėmijėve jetimė.

KORĒE- Bashkėshortja e kryeministrit tė vendit Liri Berisha ka nisur njė tur bamirėsie nė qarkun jug-lindor. E shoqėruar edhe nga vajza e saj Argita Berisha, mjekja e mirėnjohur ka startuar aktivitetin nė Shtėpinė e Fėmijės nė qytetin e Korēės pėr ru shpėrndarė dhurata 15 vogėlushėve tė kėsaj qendėr tė cilėt i pėrkasin moshės nga 0 deri nė 4 vjeē.

Zonja Berisha ėshtė ndalur edhe nė qendrėn pėr persona mė aftėsi tė kufizuar, ajo ėshtė presidentja e fondacionit fėmijėt shqiptarė, ndėrsa bashkė me njė grup vullnetarėsh kanė zgjedhur kėtė qytet pėr tė shpėrndarė ndihma nė ushqime dhe veshmbathje pėr fėmijėt, por edhe pėr disa shtresa tė tjera nė nevojė.

Gjatė takimit nė Shtėpinė e Fėmijėve, bashkėshortja e kryeministrit tė vendit ka folur pėr kujdesin qė shoqėria duhet tė ketė pėr kėtė shtresė nė nevojė.
Fondacioni qė zonja Berisha drejton nė bashkėpunim me spitalin amerikan ka mundėsuar realizimin e njė kontrolli tė pėrgjithshėm mjekėsorė pėr kėta individė si dhe dy operacione gratis nė muaj pėr sėmundjet nė sy.

(balkanweb)

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Korēė, Znj. Berisha tur bamirėsie, ndihma pėr jetimėt Rat1010 Online
Korēė, Znj. Berisha tur bamirėsie, ndihma pėr jetimėt Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi