Kartat, Berisha: Rama nė krizė

Shko poshtė

Kartat, Berisha: Rama nė krizė Empty Kartat, Berisha: Rama nė krizė

Mesazh nga Andi prej 2009-04-26, 01:00

• Kryeministri i vendit Sali Berisha ka sulmuar sėrish ashpėr kreun e PS-sė Edi Rama duke theksuar se procesi i aplikimit pėr kartat e identitetit nuk ėshtė nė krizė, por ai qė ėshtė nė krizė ėshtė Rama. Kėtė deklaratė kreu i ekzekutivit e ka bėrė gjatė njė konference pėr shtyp pas vizitės sė tij nė Francė duke e cilėsuar kėtė tė fundit si shumė tė suksesshme. Gjithashtu kryeministri bėri tė ditur se ditėn e nesėrme do tė njoftojė datėn e aplikimit tė Shqipėrisė si vend kandidate pėr nė Bashkimin Europian.

TIRANE- Kryeministri Berisha ka dalė nė njė konferencė pėr shtyp pas vizitės sė tij zyrtare nė Francė me ftesė tė presidentit Francez Nikola Sarkozi. Gjatė kėsaj konference i pyetur nga gazetarėt lidhur me krizėn nė procesin e aplikimit pėr kartat e identitetit, kreu e ekzekutivit ka sulmuar sėrish kreun e Partisė Socialiste Edi Rama duke theksuar se kriza nė kėtė proces ekziston vetėm nė kokėn e Ramės.

“Kjo krizė ėshtė nė mendjen e Edi Ramės. Edi Rama ėshtė non stop nė krizė. Procesi i kartave po ecėn normalisht pasi vetėm sot ka pasur 17400 aplikime. Kam biseduar me ambasadorėt dhe me kėtė gjė po merren ekspertėt”- tha Berisha.
Ndėr tė tjera Berisha nė kėtė konferencė ka folur lidhur me takimet e tij nė Francė, duke e cilėsuar kėtė vizitė si shumė tė suksesshme.

Berisha u shpreh se ka marrė mbėshtetje tė plotė nga Franca pėr integrimin e Shqipėrisė nė Bashkimin Europian. Kryeministri theksoi se ne kėtė vizitė ka zhvilluar takime edhe me pėrfaqėsues tė biznesit Francės tė cilėt kanė shprehur interesin e tyre pėr tė investuar nė Shqipėri. Gjithashtu ditėn e nesėrme kryeministri do tė njoftojė datėn e aplikimit tė Shqipėrisė si vend kandidate pėr nė Bashkimin Europian.

Nė lidhje me garėn pėr kreun e Partisė Demokratike nė Tiranė ku ka patur divergjenca midis disa figura kryesore si Mustafaj apo Olldashi, Berisha nuk pranoi tė pėrgjigjej drejt pėr drejt, ndėrsa tha se kėtė ēėshtje do ta zgjidh statuti. Menjėherė pas kėsaj konferencė kryeministri nga mbledhur nė ambientet e qeverisė kryesinė e Partisė Demokratike dhe sipas burimeve nga Partia Demokratike nė kėtė mbledhje do tė diskutohet pėr kreun e PD-sė nė Tiranė. Kryeministri Berisha e ka bėrė tė ditur mė parė preferencėn e tij pėr kandidatė Aldo Bumēin, e cila u konsiderua si shkelje e rregullave nga kandidati tjetėr Mustafai. Po tė njėjta burime bėjnė tė ditur se mbledhja e kryesisė sė PD-sė zhvillohet nė kryeministri pėr shkak tė punimeve qė po kryhen nė selinė blu.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Kartat, Berisha: Rama nė krizė Rat1010 Online
Kartat, Berisha: Rama nė krizė Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10019

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi