PS, lista provizore e kandidatėve pėr deputet.

Shko poshtė

PS, lista provizore e kandidatėve pėr deputet. Empty PS, lista provizore e kandidatėve pėr deputet.

Mesazh nga Andi prej 2009-05-05, 12:31

• Kryetari Edi Rama takon njė nga njė emrat e pėrfolur si kandidatė pėr deputet. Akoma nė pikėpyetje mbetet pėrfshirja nė lista e Fatos Nanos, ish-kryetarit tė PS-sė.

TIRANE-Kryetari i PS-sė, Edi Rama ėshtė nė ditėt e fundit tė hartimit tė listės sė plotė tė kandidatėve pėr deputetė. Gjatė javės sė kaluar dhe kėto ditė, ai ka thirrur me radhė deputetėt aktualė nė takime tė veēanta pėr t’u konsultuar me ta pėr emrat qė do tė pėrbėjnė listėn pėr ēdo qark. Nė kėto zgjedhje do tė aplikohet sistemi proporcional rajonal, gjė qė dikton edhe njė rreshtim tjetėr tė figurave qė do tė kandidojnė kėtė herė pėr mandatin e deputetit.

Zyrtarisht nuk konfirmohet asnjė emėr, madje as deputetėt qė janė aktualisht pjesė e kėtij Parlamenti dhe e grupit tė PS-sė nuk kanė marrė njė pėrgjigje pėrfundimtare nga kryetari i partisė Edi Rama, nėse do tė vijojnė tė garojnė pėr tė pėrfaqėsuar zonat e tyre. Disa prej tyre janė pritur nga Rama nė selinė e PS-sė gjatė kėtyre ditėve dhe e kanė marrė njė konfirmim, por ka tė tjerė qė ende nuk kanė tė sigurt qarkun ku do tė listohen. Valentina Leskaj, Gramoz Ruēi, Fatmir Xhafa, Ben Blushi, Erion Braēe, Taulant Balla, Arta Dade, Ermelinda Meksi, Blendi Klosi, Marko Bello, Rajmonda Stefa, Kastriot Islami, Namik Dokle, Andis Harasani, Shpėtim Idrizi, Arben Malaj etj, janė disa nga deputetėt aktualė qė e kanė marrė konfirmimin qė do tė jenė nė listat e kandidatėve.

Ajo qė ndryshon pėr disa prej tyre janė qarqet ku do tė kandidojnė. Shumė emra tė rinj pritet qė tė pėrbėjnė listat rajonale tė PS-sė nė kėto zgjedhje. Mimi Kodheli mendohet tė kandidojė pėr herė tė parė si deputete. Aktorja e njohur, Luiza Xhuvani pėrflitet nė kėto ditė si njė prej kandidaturave thuajse tė sigurta pėr listėn e Vlorės, pas Arben Malajt. Ajola Xoxe, Milva Ekonomi, Ermira Danaj, Lindita Nikolli apo Edlira Haxhiymeri janė disa nga gratė qė pėr herė tė parė do tė jenė pjesė e listave tė PS-sė shpėrndarė nė qarqe tė ndryshme tė Shqipėrisė. Akoma nė pikėpyetje mbetet pėrfshirja nė lista e Fatos Nanos. PS do ti dorėzojė KQZ nė mes tė kėtij muaji listėn e kandidatėve pėr deputet.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

PS, lista provizore e kandidatėve pėr deputet. Rat1010 Online
PS, lista provizore e kandidatėve pėr deputet. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10016

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi