“Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit.

Shko poshtė

“Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit. Empty “Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit.

Mesazh nga Andi prej 2009-05-10, 22:02

• Familja kryeministrore perfshihet nė njė tjetėr skandal me pronat e Fazllic. Vajza e kryeministrit ka patur korrespondecė tė rregullt me postė elektronike me njė biznesmen, me tė cilin negocionte pėr tė shitur pronat e Fazllic nė Porto Romano.

TIRANE-Vajza e kryeministri Berisha Argita Malltezi dhe studioja e saj ligjore pėrfshihen nė njė tjeter skandal qė ka lidhje me pronat e serbo-boshnjakut Damir Fazllic nė Porto Romano. News 24 disponon emailet e Argitės me njė shtetas arab tė quajtur Zanfar Ansar me te cilin Argita negocionte pėr t’i shitur pronat e Fazllicit nė Porto Romano duke premtuar madje edhe nderhyrje te KESH, por dhe tarifat me tė cilen Malltezi e afronte kete sherbim .Vajza e kryemnistrit kėrkon 200 euro pėr njė orė pune dhe miliona euro si garanci suksesi.

Skandali bėhet me i rėnde pasi studio e Malltezit “Malltezi and associates“ eshte e regjistruar nė Gjykatėn e Tiranes dhe figuron nė qendren kombetare te regjistrimit te biznesve si person fizik, pra biznes i vogel dhe nderkohe leshon fatura te majme madje kerkon qe te marre 3% te vleres se investimit si pagese suksesi. Studio ligjore e Malltezit i kerkon biznesmenit arab se duhet te beje nje pagese prej 8150 euro per 42.5 ore pune.

Ne emailet mes biznesmenit arab dhe vajzes se kryeministrit shihet perpjekja e Argites per t’i shitur kėtij token e Fazllic ne Porto Romano me qellim ngritjen e nje parku energjitik. Shtetasi i huaj kerkon ketu gjithe informacionet ne lidhje me lejet qe duhen te marre nga shteti per ngritjen e impiantit. Malltezi i sugjeron shtetasit te huaj qė tė negocioje me KESH ne menyre qe te nise projekti per parkun energjitik. Pas shume diskutimesh Malltezi i jep i shtetasit te huaj dy variante.

I pari per nje toke prane nenstacionit elektrik, por dhe prane nje zone te pabanuar dhe i dyti disi me larg nenstacionit por shume prane nje zone industriale . “Une ju sugjeroj qe te zgjidhni variantin e dyte qė eshte zgjedhja me e sigurt”, kėshillon Argita duke sugjeruar keshtu token e Fazllic. Me pas ajo i kerkon Zafar Ansar qe te nxitoje me kete zgjedhje pasi ka shume presion nga agjentet e saj ne terren.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

“Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit. Rat1010 Online
“Fazllic”, zbulohen e-mailet e Argita Malltezit. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10017

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi