Deputeti i vrarė, sekuestrohen lejet e ndėrtimit.

Shko poshtė

Deputeti i vrarė, sekuestrohen lejet e ndėrtimit. Empty Deputeti i vrarė, sekuestrohen lejet e ndėrtimit.

Mesazh nga Andi prej 2009-05-10, 22:05

• Deputeti i Ps, Xhindi kishte blerė tokė pėr tė ndėrtuar njė pallat. Pėr tė vėrtetuar nėse ka pasur pėrplasje me ndonjė firmė tjetėr ndėrtimi, Prokuroria ka sekuestruar tė gjithė praktikėn e dhėnies sė lejeve tė ndėrtimit.

FIER-Zbarkon nė Bashkinė e Fierit grupi i punės qė po heton pėr zbardhjen e vrasjes sė deputetit tė Partisė Socialiste, Fatmir Xhindi. Dy prokurorė tė Krimeve tė Rėnda si dhe njė oficer i policisė gjyqėsore nė Fier kanė sekuestruar dje lejet e ndėrtimit tė dhėna nga Bashkia gjatė viteve tė fundit. Burime pranė grupit tė hetimit thanė se, njė veprim i tillė u ndėrmor vetėm dy ditė pasi nė Hipotekė u zbulua se deputetit i ndjerė, Xhindi kishte blerė njė sipėrfaqe toke prej 500 m2 dhe kishte nxjerrė lejen pėr ndėrtimin e njė pallati nė njė nga lagjet e qytetit tė Fierit.

Pėr tė mbikėqyrur punimet dhe ecurinė e kėtij aktiviteti ndėrtimi, deputeti kishte caktuar si administrator njė person tė besuar tė tij, me tė cilin kishte lidhje krushqie. Pėr tė vėrtetuar nėse ka pasur pėrplasje me ndonjė firmė tjetėr ndėrtimi, Prokuroria ka sekuestruar tė gjithė praktikėn e dhėnies sė lejeve tė ndėrtimit nė kėtė qytet.

Kur ka kaluar njė javė nga ekzekutimi i deputetit Xhindi, nė derėn e shtėpisė sė tij, nė qytezėn e Roskovecit, Prokuroria ėshtė pėrqendruar kryesisht tek pista e vrasjes pėr motive pronėsie. Pavarėsisht se familjarėt e hodhėn poshtė njė mundėsi tė tillė. Fatmir Xhindi u ekzekutua me shtatė plumba mbrėmjen e sė shtunės sė kaluar, nė derėn e shtėpisė sė tij nga persona ende tė panjohur.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Deputeti i vrarė, sekuestrohen lejet e ndėrtimit. Rat1010 Online
Deputeti i vrarė, sekuestrohen lejet e ndėrtimit. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi