Berisha nė familjen e viktimės.E shoqja:Pres mik dhe armik

Shko poshtė

Berisha nė familjen e viktimės.E shoqja:Pres mik dhe armik Empty Berisha nė familjen e viktimės.E shoqja:Pres mik dhe armik

Mesazh nga Andi prej 2009-05-12, 22:59

• Zbulohet shkaku i vizitės sė Berishės nė familjen e njė viktime tė Gėrdecit. E veja e Reshit Krujės ėshtė punonjėse e Bashkisė Vorė dhe me rrogėn qė i jepet mban 3 jetimėt e saj pas tragjedisė. Pėr tė pritur Berishėn nė shtėpi ia kėrkoi kryetari i Bashkisė.

VORE- Njė vit mė pare Mimoza Kruja humbi tė shoqin Reshitin 47 vjeēar, i cili nė mesditėn e 15 marsit 2008 shkoi tė punonte si ēdo ditė roje nė fabrikėn e ēmontimit nė Gėrdec. Pas njė viti veē 75 mijė lekeve tė vjetra nė muaj si pension pėr vajzėn e mitur, Mimoza punėtore nė Bashkinė e Vorės, rrėfen vizitėn e kryeministrit Berisha pikėrisht nė ditėn kur “Gazeta Shqiptare” faktoi lidhjen e djalit tė kryeministrit Shkėlzen Berisha me biznesmenin e Gėrdecit Mihal Delijorgji.

”Mirėpres mikun, por edhe armikun”, shprehet nėna e tre vajzave, ndėrsa fajėson shtetin si shkaktarin e 26 viktimave mes tė cilave edhe njeriun e saj tė shtrenjtė.
“Jam pastruese nė Bashkinė e Vorės. Ndėrkohė nėnkryetari i Bashkisė Aqif Muēa, mė tha qė kryeministri do tė bėjė njė vizitė nė Vorė, po i thashė do ta pres siē kam pritur tė gjithė. Por mė tha qė nė bazė tė axhendės sė tij nė Vorė e ka planifikuar edhe njė vizitė nė shtėpinė tėnde. Tė urdhėrojė i thashė, qoftė kryeministri qoftė kushdo, dera ime ėshtė e hapur pėr kėdo. Nė shtėpi unė do tė pres qoftė mikun qoftė armikun, kjo ėshtė nė traditė tė shqiptarit. Ai mė erdhi nė shpi, unė do ta pres. Derisa gjykata nuk ka nxjerr njė fajtorė, pėr mua fajtorė mbetet shteti”- u shpreh Zonja Kruja nė fjalėn e saj.

Nė shtėpinė e saj ka mbėrritur kompjuteri i premtuar nga Sali Berisha, por kjo sipas Mimozės ėshtė vetėm 1 e 10 e nevojave tė saj pėr tė jetuar.
“Shpresoj shumė qė premtimi i dhėnė nga kryeministri qė pensioni do tė na lidhet me 300 mijė lekė tė na vijė nė ndihmė”- tha Mimoza Kruja.
Bashkė me familjarėt e 25 viktimave tė tjera tė Gėrdecit Mimoza Kruja ėshtė pjesė e procesit gjyqėsorė tė hapur nė Gjykatėn e Lartė. Ajo ka ndjekur seancat e para nė sallė, por ngre zėrin pėr mungesėn e tė pandehurve, sidomos tė njerėzve mė kryesorė nė hetime.

“Nė sallėn e gjyqit paraqiten vetėm avokatėt, kur njė njeri ėshtė i akuzuar pse tė mos paraqitet, por vetėm pse ėshtė njė njeri me post, po tė ishte njė njeri i thjeshtė do ishte. Fatmir Mediu, pse tė mos paraqitet, kanė qenė tė pranishėm vetėm dy avokatėt e tij, ndėrkohė qė ai vetė del e bėn fushatė elektorale, pak mė parė e pashė qė ishte nė Laē. Tė na japi njė shpjegim, njė pėrgjigje ėshtė apo s’ėshtė fajtor, duhet tė paraqitet nė gjyq”- theksoi Mimoza nė fjalėn e saj.

Mimoza Kruja edhe pse banon vetėm pak metra larg Bashkisė ku ndodhi tragjedia, jeton me 150 mijė lekė tė vjetra tė pagės sė saj si punėtore e pastrim-gjelbėrimit nė Bashkinė e cila qė nga viti 2007 drejtohet nga demokratėt. Nėna e tre vajzave 2 prej tė cilave ndjekin shkollėn e lartė nuk mohon situatat kur disa herė bijat e saj kanė dashur tė lenė shkollėn. Por nuk i ka lejuar ta bėjnė njė gjė tė tillė, pavarėsisht se thuajse ēdo muaj merr para borxh tek komshinjtė e saj, para me tė cilat ka kryer edhe ritet pėrkujtimore pėr bashkėshortin e saj tė ndjerė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Berisha nė familjen e viktimės.E shoqja:Pres mik dhe armik Rat1010 Online
Berisha nė familjen e viktimės.E shoqja:Pres mik dhe armik Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10019

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi