“Shefja e ODIHR” Trojka europiane takon Berishėn.

Shko poshtė

“Shefja e ODIHR” Trojka europiane takon Berishėn. Empty “Shefja e ODIHR” Trojka europiane takon Berishėn.

Mesazh nga Andi prej 2009-05-12, 23:01

• Pėrfaqėsuesit e Trojkės europiane po “ushtrojnė trysni” mbi qeverinė pėr tu tėrhequr nga vendimi pėr mospranimin e shefes sė misionit tė ODIHR –it nė Shqipėri. Kryeministri ka pėrsėritur qėndrimin kundėr ndaj emėrimit tė ambasadores.

TIRANE- Cėshtja e misionit tė ODIHR-it pėr zgjedhjet e 28 qershorit dhe kundėrshtimi i drejtueses sė kėtij misioni, ambasadores Audry Glover nga qeveria, ka bėrė qė pėrfaqėsuesit ndėrkombėtarė tė ndėrmarrin hapa konkretė pėr zgjidhjen e ngėrcit tė krijuar. Pėrfaqėsuesit e Trojkės europiane, ambasadorja Ceke nė Tiranė, vendi i sė cilės ka presidencėn e radhės sė Bashkimit Europian, ambasadorja e Suedisė si vendi qė do tė ketė kėtė presidencė nė gjysmėn e dytė tė vitit, dhe njė pėrfaqėsues i delegacionit tė Komisionit Europian ishin sot nė zyrėn e kryeministrit Sali Berisha pėr tė diskutuar rreth problemit tė lindur, dhe pėr tė ushtruar nė njė farė mėnyre trysni qė qeveria tė tėrhiqet nga pozicioni i saj.

Takimi ka zgjatur mė pak se njė orė dhe sipas burimeve tė Zėrit tė Amerikės, kryeministri ka pėrsėritur qėndrimin kundėrshtues ndaj emėrimit tė ambasadores Glover me argumentat se raporti pėr zgjedhjet problematike tė 1996, kur ambasadorja Glover ishte drejtuese e ODIHR-it, nuk ka qenė plotėsisht realist.
Megjithatė kryeministri mėsohet tė mos ketė pėrdorur terma tė njė refuzimi kategorik. Sidoqoftė ende nuk mund tė thuhet se ka ndonjė rezultat konkret.

Pėrfaqėsuesit ndėrkombėtarė po ushtrojnė trysni pasi pėr ata largimi i njė drejtuese misioni vėzhgimi pėr shkak tė mospėlqimit nga autoritetet do tė krijonte njė precedent shqetėsues.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

“Shefja e ODIHR” Trojka europiane takon Berishėn. Rat1010 Online
“Shefja e ODIHR” Trojka europiane takon Berishėn. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi