Zgjedhjet, Lohan: Test pėr Shqipėrinė, BE ndjek procesin.

Shko poshtė

Zgjedhjet, Lohan: Test pėr Shqipėrinė, BE ndjek procesin. Empty Zgjedhjet, Lohan: Test pėr Shqipėrinė, BE ndjek procesin.

Mesazh nga Andi prej 2009-06-13, 00:12

• Pak mė shumė se dy javė para zgjedhjeve tė 28 qershorit KE kujton se BE po ndjek me vėmendje tė gjithė procesin. Ambasadori Helmut Lohan tha se KE i konsideron kėto zgjedhje si njė test tė rėndėsishėm pėr vendin. Komuniteti ndėrkombėtar ka pėrsėritur shpesh herė se pret qė zgjedhjet tė certifikohen si tė lira e tė ndershme.

TIRANE- Pak mė shumė se dy javė para zgjedhjeve tė 28 qershorit Komiosni Europian i kujton politikės shqiptare se Bashkimi Europian po pret me vėmendje tė madhe plotėsimin e kushteve bazė qė zgjedhjet tė certifikohen si tė lira e tė ndershme. Ambasadori i Komisionit Europian nė Shqipėri, Helmut Lohan gjatė njė aktiviteti me ministrien e Integrimit tha se KE i konsideron kėto zgjedhje si njė test shumė tė rėndėsishėm pėr vendin.

“Jemi pak mė shumė se 2 javė para zgjedhjeve dhe Shqiperia ka shansin tė demostrojė se ka arritur nivelin bazė tė pjekurisė demokratike dhe kapacitetin pėr tė organizuar zgjedhje tė lira e tė ndershme, nė pėrputhje me standartet ndėrkombėtare. BE dhe partnerėt e tjerė tė Shqipėrisė po ndjekin me kujdes dhe me pėrqėndrim tė madh kėtė test tė demokracisė” theksoi Lohan.

Deklarata e kreut tė Komisionit Europian u bė gjatė njė aktiviteti pėr mbylljen e projektit tė asistencės teknike, njė projekt prej 2 milion e gjysėm eruro, i cili asistoi qeverinė nė rritjen e kapaciteteve administrative. Komuniteti ndėrkombėtar ka pėrsėritur shpesh herė kohėt e fundit se pret me padurim qė zgjedhjet tė certifikohen si tė lira e tė ndershme. Ndėrkohė, klima politike nė vend sa vjen e bėhet mė e nxehtė, me afrimin e datės sė zgjedhjeve.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Zgjedhjet, Lohan: Test pėr Shqipėrinė, BE ndjek procesin. Rat1010 Online
Zgjedhjet, Lohan: Test pėr Shqipėrinė, BE ndjek procesin. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10017

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi