Ministria e Transporteve: Bllokohet 4 ditė tuneli.

Shko poshtė

Ministria e Transporteve: Bllokohet 4 ditė tuneli. Empty Ministria e Transporteve: Bllokohet 4 ditė tuneli.

Mesazh nga Andi prej 2009-07-06, 08:32

• Sipas njoftimit zyrtar, tuneli i Thirrės, pjesė e aksit Rrėshen- Kalimash tė autostradės Durrės-Kukės, do tė mbyllet pėr katėr ditė, pėr shkak tė punimeve elektromekanike dhe pėrforcuese nė galerinė jugore tė tij

TIRANE-Menjėherė pas shpalljes sė re zultateve para prake tė votimit pėr parlamentin shqiptar, Ministria e Transporteve njoftoi dje mbylljen e tunelit tė Thirrės, pjesė e autostradės Durrės- Kukės. Hapja e tij vetėm nė njė drejtim, u pėrurua njė ditė mė parė nga kryeministri Berisha, ai kosovar Hashim Thaēi dhe kreu i Ekzekutivit turk, Erdogan, nė dy ceremoni tė ndryshme festive. Sipas njoftimit zyrtar, tuneli i Thirrės, pjesė e aksit Rrėshen- Kalimash tė autostradės Durrės-Kukės, do tė mbyllet pėr katėr ditė, pėr shkak tė punimeve elektromekanike dhe pėrforcuese nė galerinė jugore tė tij. Ministria e Punėve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit njoftoi se kėto punime, pėr arsye teknike dhe sigurie, nuk mund tė zhvillohen nė prani tė trafikut. Sipas burimeve zyrtare tė kėtij dikasteri, tuneli i Thirrės nė autostradėn Durrės-Kukės do tė jetė i mbyllur prej ditės sė hėnė, deri nė orėn 07:00 tė ditės sė enjte. Kjo do tė thotė se gjatė kėtyre ditėve, qytetarėt shqiptarė dhe ata kosovarė nuk do tė mund tė qarkullojnė nė autostradė, por duhet tė ndjekin rrugėn e vjetėr, qė ėshtė gati totalisht e amortizuar. Ministria e Transportit u kėrkon publikisht ndjesė qytetarėve vendas dhe tė Kosovės pėr shqetėsimin dhe njėkohėsisht i falenderon pėr mirėkuptimin e tyre hipotetik.

Sezoni
Por, ėshtė e padiskutueshme qė njė ngjarje e tillė do tė krijojė pėshtjellime jo tė pakta ndėr banorėt e zonave verilindore tė vendit, si dhe ndėr turistėt nga Kosova, qė kanė prenotuar pushimet e tyre me agjenci tė ndryshme turistike, duke llogaritur njė udhėtim pėr rreth 3 orė deri nė Durrės, duke u besuar premtimeve zyrtare.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Ministria e Transporteve: Bllokohet 4 ditė tuneli. Rat1010 Online
Ministria e Transporteve: Bllokohet 4 ditė tuneli. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10019

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi