Shpėrthen makina pėrballė Parlamentit. Vazhdojnė hetimet...

Shko poshtė

Shpėrthen makina pėrballė Parlamentit. Vazhdojnė hetimet... Empty Shpėrthen makina pėrballė Parlamentit. Vazhdojnė hetimet...

Mesazh nga Andi prej 2009-07-16, 13:36

• Grupi i ekspertėve hedh dyshime se shpėrthimi i fuoristradės, sė parkuar mbrėmė pėrballė godinės sė Parlamentit mund tė jetė provokuar nga eksplozivi. Nuk pėrjashtohet mundėsia e ndonjė defekti te mundshėm nė baterinė e makinės.

TIRANE- Njė grup hetimor vazhdon hetimet mbi shpėrthimin e fuqishėm qė ndodhi mbrėmjen e sė mėrkurės nė automjetin e parkuar pėrballė godinės sė Parlamentit tė Shqipėrisė, nė Tiranė.

Automjeti tip "Fuoristradė” me targa Tr 38-38 M, ishte parkuar nė bulevardin “Xhorxh Bush” afėr godinės sė Shoqatės sė tė Pėrndjekurve Politikė nė Tiranė, dhe disa metra larg lulishtes sė Parlamentit, nė krahun tjetėr tė rrugės.

Shpėrthimi qė ndodhi rreth orės 23.00 dhe ka tronditur banorėt ė pallateve pranė Godinės sė Parlamentit dhe ėshtė dėgjuar deri nė qendėr tė kryeqytetit.

Nė vendngjarje mbėrritėn edhe shėrbimet e Zjarrfikėses pėr shuarjen e flakėve tė zjarrit nė automjet.

Policia bėri tė ditur se veē dėmeve materiale, nuk ka patur tė lėnduar.

Nga shpėrthimi janė dėmtuar disa automjete qė ishin parkuar pranė fuoristradės, si dhe janė thyer xhamat e zyrave tė Godinės sė tė Pėrndjekurve Politikė si dhe tė disa dyqaneve pėrreth.

Grupi i ekspertėve hedh dyshime se shpėrthimi, qė ka dėmtuar pjesėn e pėrparme tė makinės mund tė jetė provokuar nga eksplozivi, por nuk perjashtojnė mundėsinė e ndonjė defekti te mundshėm nė baterinė e makinės.

Makina ishte regjistruar nė emėr tė shoqėrisė “GALAXY MOTORS PALACE”, njė kompani me pėrfaqėsues ligjor Aldi Kuzmi dhe Artur Ēela.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Shpėrthen makina pėrballė Parlamentit. Vazhdojnė hetimet... Rat1010 Online
Shpėrthen makina pėrballė Parlamentit. Vazhdojnė hetimet... Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi