Kolegji Zgjedhor rrėzon vendimin e KQZ, pranon padinė e PS..

Shko poshtė

Kolegji Zgjedhor rrėzon vendimin e KQZ, pranon padinė e PS.. Empty Kolegji Zgjedhor rrėzon vendimin e KQZ, pranon padinė e PS..

Mesazh nga Andi prej 2009-07-21, 22:24

• Kolegji Zgjedhor pranon padinė e PS pėr anulimin e vendimit tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve pėr 440 fletė votimi tė QV me numėr 3052 tė KZAZ-sė nr 19 nė Fier. KQZ i kishte vlerėsuar kėto fletė tė cilave u mungonin vulat, si tė vlefshme.

TIRANE- Partia Socialiste fiton betejėn e parė nė Kolegjin Zgjedhor pas ankimimeve tė saj pėr parregullsi nė procesin e votimit nė disa zona tė vendit.
Kolegji Zgjedhor ka pranuar sot padinė e PS-sė e cila kėrkonte shpalljen e pavlefshme tė 440 fletėve tė votimit tė qendrės me numėr 3052 tė KZAZ-sė nr 19 nė qytetin e Fierit.

KQZ i kishte vlerėsuar kėto fletė tė cilave u mungonin vulat e duhura si tė vlefshme dhe i kishte pėrfshirė nė tabelėn e rezultateve, por me vendimin e sotėm tė formės sė prerė, Kolegji Zgjedhor rrėzoi edhe kėtė vendim tė KQZ-sė duke i dhėnė tė drejtė pretendimeve tė opozitės.

Partia Socialiste kėrkoi shpalljen tė pavlefshme tė rezultatit nė qendrėn e votimit 3052 nė kėtė KZAZ, pasi sipas kėsaj force politike 440 fletė votimi janė vetėm me njė vulė. Nė tė mungon vula e sekretarit. Cėshtja e kėsaj qendre votimi ishte objekt vendimarrje pak ditė mė parė edhe nė KQZ.

Kjo e fundit i vlerėsoi kėto kuti tė ligjshme dhe pėrfshiu tė 440 fletėt nė tabelėn pėrmbledhėse tė rezultateve pėr KZAZ 19 nė Fier. Pas kėsaj PS vendosi ti drejtohet kolegjit zgjedhor ku kėrkon ndryshimin e vendimit tė KQZ-sė. Ky pretendim i socialistėve ėshtė kundėrshtuar edhe sot nga pėrfaqėsuesit e PD nė seancėn e Kolegjit Zgjedhor ku demokratėt kėrkojnė tė mos ndryshojė vendimi i KQZ.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Kolegji Zgjedhor rrėzon vendimin e KQZ, pranon padinė e PS.. Rat1010 Online
Kolegji Zgjedhor rrėzon vendimin e KQZ, pranon padinė e PS.. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10017

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi