Flet babai :Policet s’i vrau im bir,por korrupsioni shtetit

Shko poshtė

Flet babai :Policet s’i vrau im bir,por korrupsioni shtetit Empty Flet babai :Policet s’i vrau im bir,por korrupsioni shtetit

Mesazh nga Andi prej 2009-08-09, 21:56

Familja e tė shumėkėrkuarit Dritan Dajti sfidon shtetin. Hasan Dajti, babai i njeriut qė shkaktoi masakrėn njerėzore dy ditė mė parė nė Durrės, akuzon policinė pėr krimin e rėndė. “Policėt s’i vrau Dritani, por korrupsioni i shtetit”, - shprehet Hasan Dajti. Ėshtė thinjur i tėri dhe nė sy i dallohet dhimbja, lodhja dhe trishtimi. Ka kaluar njė natė tė tėrė pėrpara hetuesve nė drejtorinė e Policisė sė Tiranės dhe vetėm pak minuta mė parė kishte mbėrritur nė shtėpinė e tij, qė ndodhet nė lagjen “Brrakė”. “Mė vonė do flas. Do nxjerr nė dritė dosje dhe do dalė e vėrteta nė shesh. Shkuan tė arrestojnė tė shumėkėrkuarin disa civilė, qė i vunė armėn nė kokė. Me njė makinė pa targa. Pėrse?”, - thotė mė tej Dajti nė njė intervistė tė shkurtėr pėr “Gazeta Shqiptare”. Teksa ai flet, bashkėshortja e Dritanit, vėllai i kėtij tė fundit, Sokoli dhe e ėma Afėrdita, miratojnė nė heshtje fjalėt e kryefamiljarit…

Ēfarė mund tė na thoni pėr ngjarjen?
Policėt nuk i vrau Dritani, por korrupsioni i shtetit. I vrau Dhori Sollaku. Shikoni dosjen. Nuk ka prova, as shkencore, as dėshmi qė ta implikojnė Dritanin nė vrasjen e policėve.

Pra, ju implikoni shtetin nė kėtė ngjarje?
Si ka mundėsi qė shkojnė civilė dhe jo me uniformė policie dhe me makinė pa targa, pėr tė arrestuar Dritan Dajtin, qė gjoja qenka i rrezikshėm. Ndėrsa shtėpinė time e ruajnė forca speciale tė veshur me antiplumb? Si mund tė shkojnė civilė t’i drejtojnė pistoletėn njė njeriu? Patjetėr, qė kushdo tė jetė do reagojė.

Akuzat tuaja ndaj policisė janė tė rėnda. Si i vėrtetoni?
Unė e kam mėsuar ngjarjen si gjithė tė tjerėt, nga media. Mua mė morėn nė drejtorinė e policisė pėr tė mė marrė nė pyetje. Shtėpia ime vėzhgohej me specialė. Por, unė kam fakte. Kam dosje qė vėrtetojnė kėto qė po them. Dritan Dajtin nuk shkuan pėr ta arrestuar, por pėr ta vrarė, pėr interesa tė caktuara.

Keni frikė nga ndonjė hakmarrje?
Nuk kemi frikė nga hakmarrja. Dritan Dajti nuk i ka vrarė policėt. Na vjen keq pėr policėt e vrarė, por nuk ėshtė djali im ai qė i vrau, por vetė shteti, korrupsioni shtetėror, paaftėsia e drejtuesve tė policisė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Flet babai :Policet s’i vrau im bir,por korrupsioni shtetit Rat1010 Online
Flet babai :Policet s’i vrau im bir,por korrupsioni shtetit Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi