Shembet tuneli i Thirrės, punėtorėt: Kemi frikė.

Shko poshtė

Shembet tuneli i Thirrės, punėtorėt: Kemi frikė. Empty Shembet tuneli i Thirrės, punėtorėt: Kemi frikė.

Mesazh nga Andi prej 2009-11-07, 23:02

KUKES- Shembja masive tė dy netėve mė parė nė tunelin e bllokuar tė Thirrės nė Kalimash, ka bėrė qė masive tė mėdha gurėsh e dherash tė mbulojnė njė gjatėsi prej dhjetėra metrash linearė, ndėrkohė qė punėtorėt e turnit kanė mundur tė largohen duke evituar njė tragjedi tė rėndė.

Shembja ėshtė konfirmuar nga vetė punėtorėt tė cilėt janė ndodhur brenda nė tunel por qė fatmirėsisht nuk janė dėmtuar.

Njė prej punonjėsve rrėfen se shembjet kishin nisur mė 5 nėntor dhe se vetė pėrgjegjėsi i firmės kishte kontaktuar me ta pėr ti informuar pėr shembjen duke i paralajmėruar pėr rrezikun.

Sipas punėtorėve shembja ndodhi nė kilometrin e dytė tė hyrjes sė tunelit tė Thirrės, duke krijuar pėrshtypjen e njė tėrmeti disaballėsh. Gurė e dhera tė shkėputura nga masivi i malit ishin shtrirė nė njė sipėrfaqe prej afro 80 metrash linearė

Gjatė prononcimit punėtori nuk pranon tė japė as emėr dhe as tė dalė me fytyrė para kamerave. Ai ka frikė tė hyjė sėrish nė tunel pėr tė punuar, por ka 5 fėmijė qė e presin nė shtėpi pėr tu ushqyer.

"Kemi frikė. Nuk mund tė hyjmė mė. Por kam pesė kalamaj pėr tė rritur”- thotė punėtori

Ndėrkohė, firma ndėrtuese, “Bechtel-Enka” e quan kėtė ngjarje si “rėnie masivi shkėmbor si pasojė e fenomeneve gjeologjike tė tokės”, pasojė e sė cilės “nuk ka sjellė dėme nė njerėz e makineri”. Qė nga momenti i incidentit tė rėndė, tuneli ėshtė i bllokuar dhe ruhet nė tė dy anėt nga forca tė policisė.

Tuneli i Kalimashit u pėrurua nė prag tė zgjedhjeve parlamentare tė qershorit nga kryeministri Berisha. Pak kohė mė parė me urdhėr tė ministrit tė Transporteve tuneli ėshtė mbyllur pėr njė periudhė pa afat.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Shembet tuneli i Thirrės, punėtorėt: Kemi frikė. Rat1010 Online
Shembet tuneli i Thirrės, punėtorėt: Kemi frikė. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10017

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi