Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese

Shko poshtė

Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese Empty Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese

Mesazh nga Andi prej 2009-11-07, 23:06

TIRANE- Avokatėt e Tacit: Gjykata shkeli parimet kushtetuese
Pas refuzimit nga ana e gjykatės tė garancisė pasurore prej 100 mijė eurosh nė kėmbim tė njė mase sigurie mė tė lehtė se ajo e arrestit me burg pėr biznesmenin Rezart Taci, ka ardhur reagimi publik i avokatėve tė kėtij tė fundit.


Pėrmes njė deklarate pėr mediat, avokatėt Maksim Haxhia e Artan Hajdari kanė shprehur keqardhje pėr mėnyrėn se si po trajtohet rasti ndaj presidentit tė Taci Oil, Rezart Taci.

Sipas akokatėve , segmente tė caktuara mediatike kanė ndikuar nė vendimin e sotėm tė gjykatės, ndėrsa shprehen se klienti i tyre i ėshtė pėrgjigjur nė mėnyrė vullnetare vendimit tė gjykatės.

Avokatėt pretendojnė se nė procesin e vlerėsimit tė masės sė sigurisė, u shkelėn haptazi parimet kushtetuese dhe ligjore qė garantojnė tė drejtat dhe interesat e individit nė njė proces penal. Avokatėt kėrkojnė nga mediat pasqyrim real tė kėtij konflikti duke lėnė drejtėsinė tė gjykojė me ftohtėsi dhe paanėsi bazuar nė ligj.

Gjykata e Shkallės sė Parė e Tiranės i komunikoi sot masėn e sigurisė presidentit tė kompanisė Taci Oil. Rezart Taci udenoncua nga gazetari Mero Baze, pėr dhunėn e ushtruar ndaj tij nė orėt e vona tė mbrėmjes sė tė hėnės nė njė lokal nė zonėn e ish-Bllokut nė Tiranė. Taci akuzohet pėr "goditje pėr shkak tė detyrės, nė bashkėpunim".

Taci nė burg, Gjykata refuzon 100 mijė euro garanci
Gjykata e Shkallės sė Parė e Tiranės i komunikoi sot masėn e sigurisė presidentit tė kompanisė Taci Oil. Rezart Taci u denoncua nga gazetari Mero Baze, pėr dhunėn e ushtruar ndaj tij nė orėt e vona tė mbrėmjes sė tė hėnės nė njė lokal nė zonėn e ish-Bllokut nė Tiranė.

Vetė biznesmeni i njohur Rezart Taci ka qenė i pranishėm nė seancėn e gjykimit ku shoqėrohej nga dy avokatė mbrojtės.

Mėsohet se gjyqtarja Fahrie Hado nuk ka pranuar garancinė pasurore prej 100 mijė eurosh qė ishte ofruar nė kėmbim tė njė mase sigurie mė tė lehtė se ajo e arrestit me burg.

Sipas vendimit tė sotėm Rezart Taci do tė qėndrojė nė qeli deri nė njė proces tė dytė gjyqėsor mbi vlerėsimin e masės sė sigurisė ndaj tij.
Presidenti i kompanisė Taci Oil u vetėdorėzua nė polici tė enjten pasdite i shoqėruar nga avokatėt Maksim Haxhia dhe Artan Hajdari.

Taci akuzohet pėr "goditje pėr shkak tė detyrės, nė bashkėpunim". dhe ishte siguruar nė ambientet e izolimit tė Drejtorisė sė Policisė sė Tiranės. Po tė enjten gjyqtarja Fahrie Budo, nė njė seancė me dyer tė mbyllura kishte pranuar arsyetimin e prokurorit tė ēėshtjes, duke vendosur masėn e arrestit me burg pa afat nė mungesė pėr Taēin. Nė arrest me burg janė dhe dy truprojet e tij, qė u pėrfshinė nė sherr, Blerad Liro dhe Yrgen Selfo.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese Rat1010 Online
Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10017

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese Empty Re: Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese

Mesazh nga NEO prej 2009-11-07, 23:16

po ky eshte kokkra debilit. mire ti behet. per mua le te kalbet ne burg. Se keta qe gjoja e mbajne veten per biznesmene te sukseshem si puna e Aleksander Frangaj  qe gjoja ka nje biznes te suksesshem nuk jane gje tjeter vetem sahan lepires te qeverive qe vije dhe shkojne. Keta majmen me taksat tona. 
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese Rat1010 Online
Taci mbetet nė burg. Avokatėt: U shkelėn parimet kushtetuese Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 35
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7998

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi