Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori

Shko poshtė

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Empty Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori

Mesazh nga Andi prej 2009-11-07, 23:08

DURRES- Shiu i dendur qė ka rėnė gjatė gjithė natės nė qytetin e Durrėsit ka shkaktuar pėrmbytje nė qendėr dhe nė zonat periferike tė tij. Shiu ka shkaktuar dėme tė mėdha nė katet e para tė banesave nė qytet edhe nė zonėn e Ish- Kėnetės, nė Spitallė dhe nė Shkozet.

Prefekti i qytetit tė Durrėsit Genc Alizoti tha se shtabi i emergjencės ishte mbledhur gjatė orėve tė natės pėr tė marrė masat pėr tė pėballuar situatėn.

“Shiu qė ka rėnė mbrėmė nuk ėshtė parė prej kohėsh. Lagjet mė tė dėmtuara janė ato nė pjesėn e hyrjes sė portit, dhe nė lagjen 30 Dhjetori. Ka pasur pėrmbytje nė zonėn e Ish Kėnetės dhe nė Spitallė”- deklaroi zozi Alizoti.

Shumė banesa janė dėmtuar ndėrsa uji ka hyrė dhe nė godinat e 2 shkollave nė Porto Romano dhe nė shkollėn “Olsi Lako” nė Shkozet.

Shkak i pėrmbytjes ka qenė mos funksionimi i kolektorit tė shkarkimit tė ujrave, qė ka bėrė qė uji i grumbulluar tė vėrshojė jashtė shtratit tė kanalit tė shkarkimit nė Spitallė dhe tė pėrmbysė zonat pėrreth.

Prefekti shpjegon se shkak pėr mos funksionimin e kolektorit ka qenė mungesa e energjisė pėr njė orė, gjatė natės, kur dhe reshjet e shiut kanė qenė shumė tė dendura. Gjithashtu kolektori ishte bllokuar pėr shka tė mbetjeve plastike dhe mbetjeve tė tjera inerte qė banorėt kishin hedhur duke bėrė qė kolektori tė mos bėjė shkarkimin e ujit, por ta kthejė atė sėrish mbrapsht.

“Nuk ėshtė bėrė pastrimi i plotė i kanalit, pėr shkak dhe tė ndėrtimeve pa leje qė janė ndėrtuar mbi kolektor, kjo ka bėrė qė uji tė dalė nga shtrati”- tha prefekti i Durrėsit.

Shtabi i emergjencės pritet tė mblidhet sėrish sot paradite pėr tė bėrė dhe verifikimin e dėmeve si dhe masat qė duhen marrė pėr tė pėrballuar situatėn. Ndėrkohė njė grup pune ėshtė ngritur pėr tė shkuar nė zonat e pėrmbytura pėr tė bėrė dhe verifikimin e dėmeve.

Gazetarėt informojnė se reshjet e shiut kanė shkaktuar pėrmbytje edhe nė disa fshatra tė Krujės, si nė Murqinė dhe Mallkuc, ndėrsa ka banesa tė pėrmbytura edhe nė fshatrat Miliskaj, Mazhe. Shkak i pėrmbytjeve mėsohet se kanė qenė bllokimi i kanaleve kulluese.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rat1010 Online
Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Empty Re: Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori

Mesazh nga NEO prej 2009-11-07, 23:21

shume kot keta kolektoret. vetem kur bie shi bllokohen :)))))
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rat1010 Online
Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 35
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 8006

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Empty Re: Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori

Mesazh nga The Bloody Alboz prej 2009-11-11, 01:01

shyqyr zotit ska shku deri ke shpia ime... Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Lol
The Bloody Alboz
The Bloody Alboz
T.B.A
T.B.A

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rat1010 Online
Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3348
Age : 29
Vendodhja : ai cuni ne avtarin tim..:D:D
Koha e lire : mmmm anej- knej
Puna : koh e lire..:P
Registration date : 05/02/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 11
<b>Kredite</b> Kredite : 6913

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Empty Re: Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori

Mesazh nga Andi prej 2009-11-11, 06:41

si duket gjendja atje DINO ,po normalizohet ndopak??

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rat1010 Online
Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Empty Re: Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori

Mesazh nga The Bloody Alboz prej 2009-11-11, 17:21

ishte 1 jave me pare kjo ANDO tashi eshte gjithcka ok...

kshu e di un...
The Bloody Alboz
The Bloody Alboz
T.B.A
T.B.A

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rat1010 Online
Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3348
Age : 29
Vendodhja : ai cuni ne avtarin tim..:D:D
Koha e lire : mmmm anej- knej
Puna : koh e lire..:P
Registration date : 05/02/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 11
<b>Kredite</b> Kredite : 6913

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori Empty Re: Reshjet pėrmbytin Durrėsin e Krujėn. U bllokua kolektori

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi