Prifti pėr buxhetin e 2010-ės: Ky buxheti mė i mirė.

Shko poshtė

Prifti pėr buxhetin e 2010-ės: Ky buxheti mė i mirė. Empty Prifti pėr buxhetin e 2010-ės: Ky buxheti mė i mirė.

Mesazh nga Andi prej 2009-11-07, 23:10

TIRANE- Pak ditė pas miratimit nga qeveria, ministry i Ekonomisė Dritan Prifti ka deklaruar se buxheti i vitit 2010 do tė bėjė tė mundur rritjen e pagave dhe pensioneve nė masėn 10%, rritje e cila do tė fillojė nga 1 korriku i vitit tė ardhshėm.

Para mediave, ministri Prifti tha buxheti i vitit qė vjen ėshtė mė i miri nė historinė e qeverive shqiptare dhe se rritj ekonomike prej 12% qė ėshtė parashikuar do ti mundėsoje kėsaj maxhorance ti pėrmbahet shumicės sė premtimeve elektorale.

“Njė gjė qė vėrtet na ndan dhe na vecon nga tė gjithė vendet e tjera europiane dhe sidomos nga vendet fqinjė, ėshtė parashikimi qė kemi pėr tė rritur rrogat dhe pensionet. Parshikohet njė rritje prej 10% e rrogave dhe pensioneve duke filluar nga data 1 korrik e vitit qė vjen.” shpjegoi Prifti ndėrsa nėnvizoi se njė kujdes i vecantė do ti kushtohet investimeve nė sektorin e bujqėisė sidomos nė skemėn e ndihmės ekonomike.

Sipas Ministrit tė Ekonomisė kjo ndihmė do tė synojė tė shkojė drejt familjeve tė varfra, numri i tė cilave ka vazhduar tė rritet.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Prifti pėr buxhetin e 2010-ės: Ky buxheti mė i mirė. Rat1010 Online
Prifti pėr buxhetin e 2010-ės: Ky buxheti mė i mirė. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10025

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi