Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren

Shko poshtė

Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren Empty Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren

Mesazh nga NEO prej 2010-03-19, 23:33

IIRANE- Histori pengmarrjeje e cila pėrfundoi pėr fat tė mirė brenda 30 minutash dhe pa te lenduar. Vetėm pak metra larg godinės sė Presidencės, njė djalosh rreth tė 20-tave nėn kėrcėnimin e armės merr peng njė kalimtare, nje vajze rreth te 19-tave.
Ngjarja ndodhi sot nė mesditė rreth orės 12. 30 mu nė zemėr tė Tiranės, mes Bulevardit “Dėshmorėt e Kombit” dhe Abdul Frashėri” nė Tiranė pėrballė me librin Universitar”

Pengmarrja

“Rreth orės 12.30’ njė person i armatosur ka vjedhur me armė filialin e bankės Raiffeisen qė ndodhen nė ambjentet e brendėshme tė Hotel Rogner.
Patrullat e Pėrgjithshme tė Policisė, konstatuan qė njė person i armatosur po largohej me shpejtėsi nė Bulevardin “Dėshmorėt e Kombit” dhe bėnė njė kufizim mė tė ngushtė tėzonės dhe pikėrisht nė rrugėn “Abdul Frashėri” nė Tiranė pėrballė me librin Universitar, mundėn qė tė ndalin autorin e vjedhjes me armė. Nėkėto kushte, grabitėsi mori perng njė kalimtare tė rastit. Nė vendin e ngjarjes u afruan me shpejtėsi edhe forca tė tjera tė Policisė sė
Tiranės dhe tė Repartit RENEA.”-deklaron policia nėpėrmjet njė njoftimi
pėr shtyp pak orė pasi kishte pėrfunduar pengmarrja.

Kur autori ka parė se ishte rrethuar nga policia, nėn kėrcėnimin e armės tip
pistoletė ka tėrhequr pranė vetes njė vajzė, e cila sė bashku me njė
shoqen e saj po kalonte rastėsisht nė atė zonė.

“Po vija drejt Librit Universitar, kur nė mes tė rrugės pashė njė djalė i cili kishte njė vajzė nė dorė dhe e kėrcėnonte me pistoletė. Policia kishte rrethuarzonėn, ndėrsa tė gjithė njerėzit tė cilėt ndodheshin aty ishin trembur Me mikrofon nė dorė policia i bėnte thirrje qė tė dorėzohej, ndėrsa
djali kėrcėnonte me pistoletė vajzėn”


Lirimi


Pamjet e ekskluzive tė NEWS24 tregojnė se njė djalė tė veshur me njė bluzė tute tė bardhė i cili nė njėrėn dorė mban pengun e tij, ndėrsa nė dorėn
tjetėr ka pistoletė.

Sipas dėshmitarėve autori, Romeo Leka, 25 vjecar ka kėrcėnuar policinė se nėse nuk do tė sillej njė makinė pėr tu larguar do tė qėllonte nė drejtim tė vajzės. Madje dėshmitarėt thonė se
autori ka drejtuar dhe armėn nė drejtim tė vetė forcave tė policisė tė
cilėt kishin rrethuar tė gjithė zonėn.

Nė fillim u dyshua se vajza e marė peng mund tė kishte qenė punonjėse e filialit tė bankės tė cilėn kishte grabitur, por mė pas “Ėshtė negocijuar me
rrėmbyesin pėrreth 30 minuta dhe ėshtė synuar qė tė ruhej qetėsia e tij,
deri nė organizimin e operacionit pėr kapjen dhe neutralizimin e tij.
Falėndėrhyrjes mjaft profesionale tė forcave speciale Renea u bė e mundur
ēlirimi i vajzėn sė rrėmbyer dhe kapja dhe arrestimi i autorit, gjithashtu u bė e mundur edhe sekuestrimi i tė gjithave parave tė grabitura”- deklaroi drejtori i policisė sė Tiranės nė njė konferencė pėr shtyp pak kohė pasi kishte pėrfunduar pengmarrja.

Policia saktėson se pengmarrėsi, Romeo Llesh Leka, lindur nė Lezhė dhe me
vendbanim tė papėrcaktuar ishte arrestuar disa herė pėr “Trafik dhe
shpėrndarje tė lėndėve narkotike”, “Vjedhje me armė”, Vjedhje banke” dhe
pėr “Posedim tė armėve tė zjarrit”.

BALKANWEBhttps://www.youtube.com/watch?v=Kfyjasz6Eyg
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren Rat1010 Online
Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 35
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 8006

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren Empty Re: Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren

Mesazh nga Bardha prej 2010-03-20, 19:15

ai nuk esht njeri normal un pergezoj vajzen qe ka rezistuar po te kisha qen un do me kishte ren te fiket
Bardha
Bardha

Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren Rat1010 Online
Tenton te grabise banken, merr peng kalimtaren Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 255
Age : 28
Vendodhja : TIRANE
Registration date : 28/01/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 3870

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi