Mesila Doda, prezanton Nismėn e Re politike

Shko poshtė

Mesila Doda, prezanton Nismėn e Re politike Empty Mesila Doda, prezanton Nismėn e Re politike

Mesazh nga Andi prej 2015-02-20, 20:14

Deputetja e PD, Mesila Doda ka prezantuar sot njė Nismė tė Re politike nė lidhje me hapjen e dosjeve tė ohės sė diktaturės.
Me anė tė njė shėnimi nė Facebook nė faqen e saj zyrtare, Doda shprehet:

Nisma e Re per dekomunistizimin e shoqerise shqiptare do te vazhdoje.

Ju uroj te gjitheve dite e 20 shkurtit dhe ne vecanti bashkemoshatarve te mi qe morren pjese ne rrezimin e sistemit. Uroj qe inisiativa per tu ndare nga e kaluara te mos neperkembet nga ata pushtetare qe me drafte paralele per hapje dosjesh pa larguar askend nga fajtoret nga vendimarrja, synojne te mbrojne ish-mekataret e dikurshem qe sot vazhdojne te komandojne sistemin shteteror, sistemin politik dhe ate te drejtesise.
Javet e ardhshme do shohim se si pjeset politike te se kaluares do mundohen te shpetojne veten. Perballe kane rreth 80% te qytetareve dhe intelektualet e vendit dhe ato ne nivel boteror te cilet kane depozituar peticionin per hapjen e dosjeve dhe lustracionin. Hapje gjysmake dosjesh nuk ka dhe nuk mund te kete. Procesi duhet te jete rrenjesor, i drejte dhe i paanshem.

Procesi i dekomunistizimit do te vazhdoje. Ende nje sere draftesh qe kane ne qender denimin e sistemit dhe mbajtjen gjalle te memorjes kombetare po pergatitetn nga shoqeria civile, studentet e dhjetorit dhe do vazhdojne te mbeshteten pa rezerva prej meje dhe gjithe deputeteve qe e kane vrare friken ndaj se kaluares dhe se tashmes.
Kjo eshte duhet te jete Nisma e Re, nisme politike per dekomunistizimin e shoqerise shqiptare, per ndarjen nga krimi politik i se kaluares dhe krimi i sotem qe vazhdon ti veshe koracen mbrojtese krimeve te djeshme.

Mesila Doda, prezanton Nismėn e Re politike Mesila10

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Mesila Doda, prezanton Nismėn e Re politike Rat1010 Online
Mesila Doda, prezanton Nismėn e Re politike Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10062

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi