12 vite qė mbledh kanoēe, nuk kam lekė pėr kontroll te mjeku

Shko poshtė

12 vite qė mbledh kanoēe, nuk kam lekė pėr kontroll te mjeku Empty 12 vite qė mbledh kanoēe, nuk kam lekė pėr kontroll te mjeku

Mesazh nga Andi prej 2015-02-28, 08:48

12 vite qė mbledh kanoēe, nuk kam lekė pėr kontroll te mjeku 12_vit10

Qė nė moshėn 15-vjeēare ai u detyrua tė punonte e kjo e pengoi tė vazhdonte shkollėn. Atė e braktisi shumė herėt, ndėrsa sot qė ka mbushur 27 vjeē numėron plot 12 vite punė duke mbledhur kanoēe e bidonė. Fakti qė shumė biznesmenė kanė investuar nė industrinė e riciklimit i ka mundėsuar Gentit edhe mbledhjen e mbetjeve plastike,

por pavarėsisht kėsaj ai pohon se pagesat kanė ardhur nė ulje. “Isha i detyruar tė merresha me kėtė punė. Punova ca kohė nė ndėrtim, por ata morėn njerėzit e vet dhe mė thanė s’ka mė punė. Jam interesuar edhe pėr punė tė tjera, por u bė gati 2 vjet qė s’mė ka marrė njeri. Tani u hap dhe kjo mbledhja e bidonėve, por mė parė na kanė paguar mė shumė”, shprehet i riu.
Babai i njė fėmije 2-muajsh tregon se ēdo ditė ėshtė i detyruar tė mbledhė mbi 20 kilogramė mbetje pėr tė fituar tė paktėn 500 lekė, por kėto para’, ndonjėherė nuk i mjaftojnė as pėr tė ushqyer veten dhe familjen. “Pėr 1 kilogram na paguajnė 200 lekė tė vjetra. Tani problem kemi edhe kėto motorėt e transportit sepse nuk po na lenė”, shprehet Genti, ndėrsa shton se pėr shėrbime e plotėsim nevojash shtesė ‘as qė bėhet fjalė’. 27-vjeēari ėshtė i vetėdijshėm se puna qė bėn ėshtė e rrezikshme pėr shėndetin e ndaj pėrdor edhe doreza pėr tė shmangur kontaktin e drejtpėrdrejtė me mbeturinat, por kontrollet te mjeku nuk ka mundėsi t’i paguajė. “Tani dhe po more ndonjė infeksion s’ke ē’bėn. Tė shkosh nėpėr spitale tė thonė paguaj faturėn 10000 lekė, jo kėshtu… dhe unė s’kam mundėsi”, shprehet Genti e teksa flet, shfrytėzon kohėn pėr tė nxjerrė ndonjė bidon plastik nga kazani i mbeturinave.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

12 vite qė mbledh kanoēe, nuk kam lekė pėr kontroll te mjeku Rat1010 Online
12 vite qė mbledh kanoēe, nuk kam lekė pėr kontroll te mjeku Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10016

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi