Vlorė, studentėt dalin nga greva, arrihet marrėveshja.

Shko poshtė

Vlorė, studentėt dalin nga greva, arrihet marrėveshja. Empty Vlorė, studentėt dalin nga greva, arrihet marrėveshja.

Mesazh nga Andi 2009-10-03, 02:51

• Pas mė tepėr se 3 orė bisedimesh mes studentėve grevistė dhe pėrfaqėsuesve tė MASH, ėshtė arritur marrėveshja sipas tė cilės studentėt e Juridikut do tė pajisen me diploma tė 4 vjecarit. Studentėt kanė ndėrprerė grevėn.


VLORE- studentėt dalin nga greva
Ora: 23:12-
Arrihet marrėveshja mes pėrfaqėsuesve tė Ministrisė sė Arsimit dhe studentėve tė Universitetit tė Vlorės, tė cilėt janė hedhur nė grevė prej 5 ditėsh duke kundėrshtuar diplomėn e propozuar pėr ta nga ana e Universitetit. Pas mė tepėr se 3 orė bisedimesh mes studentėve grevistė dhe pėrfaqėsuesve tė MASH, ėshtė arritur marrėveshja sipas tė cilės studentėt e Juridikut do tė pajisen me diploma tė 4 vjecarit dhe jo ato konform kartės sė Bolonjės. Studentėt kanė ndėrprerė grevėn e urisė duke theksuar se nėse kėrkesat e tyre nuk do tė merren parasysh atėherė protestat dhe grevat do tė pėrshkallėzohen.

Vlorė, pėrfaqėsues tė MASH takojnė studentėt grevistė
Ora:21:07-
Greva e studentėve tė diplomuar nė Juridik nė Universitetin Ismail Qemali nė Vlorė, ka arritur nė ditėn e pestė. Njė orė mė parė, katėr pėrfaqėsues nga Ministria e Arsimit kanė mbėrritur nė Vlorė pėr tė biseduar me studentėt grevistė, qė protestojnė pėr diplomat qė Universiteti i tyre iu ka lėshuar. Sipas tyre, diploma qė ata duhet tė merrnin nė pėrfundim tė ciklit 4-vjecar tė studimit, duhej tė ishte sipas sistemit tė vjetėr dhe jo sipas Kartės sė Bolonjės. Studentėt grevistė ditė mė parė kanė protestuar edhe pėrpara Ministrisė sė Arsimit, ndėrsa MASH nga ana e saj i ka kėrkuar Rektorit tė Universitetit tė Vlorės, tju lėshojė studentėve diploma tė sitemit tė vjetėr 4-vjecar. Takimi mes pėrfaqėsuesve tė MASH dhe studentėve grevistė po zhvillohet me dyer tė mbyllura. Mė herėt pėr grevėn e studentėve ka reaguar edhe Rektori i kėtij Universiteti duke iu thėnė studentėve se po pėrdoren politikisht. Ai shkoi mė tej dhe akuzoi Kryetarin e Partisė Demokratike nė Vlorė, Ardian Kollozin, se ka qėnė pikėrisht ai qė ka nxitur grevėn e urisė duke shkelur nė kėtė mėnyrė autonominė e Universitetit. Greva e studentėve vazhdon pa asnjė afat pėrfundimi dhe disa prej studentėve janė cuar drejt spitalit pas komplikacioneve.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Vlorė, studentėt dalin nga greva, arrihet marrėveshja. Rat1010 Online
Vlorė, studentėt dalin nga greva, arrihet marrėveshja. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi