Poezi dashurie.

+20
vali
pimi_s
IDEAL-BOY
superangel girl
Arber
anisa
engjel
fato
jorgo_dr
Nertila
arta
MisterRAGNO
Eri-B
vesa88
shaban cakolli
Adem Berisha
****MILKA****
NEO
triniti
Andi
24 posters

Faqja 15 e 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-01-27, 18:35

@superangel girl shkruajti:anisa lere kete pune mos e zgjat se po i bien kot ndonje rruge qorre pastaj ngelem.andit i djeg pak keshtu mos fol fare se me djeg edhe mua pak pastaj.........................


UUU, ME FALNI PRA...

ISHTE THJESHT SHAKA.. !
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-01-29, 15:56
Edhe kur kujtesa
Edhe kur kujtesa ime e lodhur
Ashtu si ato tramvajet e pasmesnatės
Vetėm nė stacionet kryesore do tė ndalojė,
Une ty s'do tė harroj.
Do tė kujtoj
Mbrėmjen e heshtur, tė pafund tė syve tė tu,
Dėnesėn e mbytur, rrėzuar mbi supin tim
Si njė dėborė e pashkundshme.
Ndarja erdhi
Po iki larg teje...
Asgjė e jashtėzakonshme,
Veē ndonjė nate
Gishtat e dikujt do tė mpleksen nė flokėt e tu
Me tė largėtit gishtat e mi, me kilometra tė gjatė...(kadare)

anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-01-29, 16:02

DY BUZE...

Dy buzė tė kuqe,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn,
gėzimin ma fikėn,
si fantazma hikėn
ndėr do bota tė larta...
Dy buzė si tėpėrgjakta,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn
nė buzė kur mu njitėn
andjet m'i trazuen,
zemrėn ma tėrbuen,
trurin ma helmuen
e nė fund u mėrguen...
Dy buzė tė kuqe,
bukuri fatale,
tė njė gruaje stėrzane
njė pjsė zemre mė nxorne,
njė pranverė tė tanė mė morne
dhe gėzimin ma vodhne...
Ato dy buzė tė kuqe
dhe dy lote tė mija
qenė shenja tė dhimbjes,
kur mė vrau bukuria,
kur mė zu dashunia
e mė dogji rinia.


- migjeni-
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga vali 2009-02-12, 20:09

Tė dua me shpirt ,
tė dua me zemėr
dėshirojė tė kemi
tė njėjtin mbiemer.Ti je shpresa ti je gzimi
Ti je pjesa e shpirtit tim
Te kam hene e te kam drit
Te kam zemer e te kam shpirt
Mbes me shpres dhe pa durim
Qe te behesh fati im


ese beson diqka ne ket jet,
Dije se une te dua met vertet,
Nese krejt bota eshte kunder meje,
Askush smund te ma shuaj DASHURIN qe kam ndaj teje.


Nėse ke zemer ndaje bashk me mua,
nėse ke fjalė, mė thuaj tė dua!!


Dy zogjė jemi njė shpirt e kemi,
mė vjen shumė keq e dashur qė afer s’jemi.


- Shiko sytė e mi dhe do tė gjesh dashurin.
Qėndro pran meje dhe do tė falė lumturinė.


Sa lule qelin mbi dhe
tė gjitha do tė thahen
por dy zemrat tona
kurre s'do tė ndahen


Nse nuk te ze gjumi eja tek une
te te ngroh zemraen te te ve ne gjum
Buzet e tua jan te embla si sheqer
kur ti puthi un gjumi te merr

Poezi dashurie. - Faqe 15 441763 Poezi dashurie. - Faqe 15 162388
Te dua shummm TiNa


vali
vali

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3
Age : 34
Vendodhja : hani elezit
Registration date : 11/02/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4602

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga prikeni 2009-02-16, 00:35

Nje Leter

pse spo me shkruan me leter
e harrove endrren e vjeter???
e harrove qka bera per ty ???
qe tash me le me lot ne sy!!!

lexo te lutem keto fjale
qe ti shkruan nje djale
me shpirt e me zemer
vetem per nje femer


do te pres sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertet
nuk lindet vetem ne net

do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj


ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan kjo zemer

ndegjo zemren time
po te thote te verteten
se per ty jam gati
qe ta jap dhe jeten.
prikeni
prikeni
pc + pc = shejtan
pc + pc = shejtan

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 60
Vendodhja : atje ku kam qen
Koha e lire : ateje ku me pelqen
Puna : paradite bushim ,mbazdite pa pun..
Registration date : 28/03/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 15
<b>Kredite</b> Kredite : 4940

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-02-17, 20:35

wow.. bravo PRIKEN.. sh bukur!
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-09-12, 15:53

MALL.

Tek ecja bregut detit si shkujdesur
Padashur nje guaske ,me zune syte
Dhe me mbeshtjell sakaq nje mall i mekur
Nje mall qe vinte tej nga largesite…

Dhe pyeta valen qe me ledhe puthte bregun
Se cfare eshte malli:”brenge apo vaj”
Dhe dallga zbardhi dhembe e ngrysi vetull
Dhe qetesine e prishi pasketaj

Sa keq me erdhi qe prej mallit tim
Shqetesova valen e dallgen ngrita ne stuhi
Dhe pemet ulerine me deshperim
Nje dhimbje qe shperndahej neper shi…

Dhe jeta vet ne cast u shqetesua
Dhe qielli u ngrys I tere e ra ne zi
Si ere e marre dhe zemra u terbua
Ne syte e mi shpertheu nje stuhi…
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-09-12, 15:56

VJEN NJE CAST...

Vjen nje cast kur s`di sesi
ndjej nje mall te pakuptimte
a mos valle ndoshta je ti
qe buron nga thellesite?

Vjen nje cast kur s`di sesi
te stacioni ku u nisa
shkoj te shplodhem perseri
te kujtoj castin kur ika

Vjen nje cast kur s`di sesi
shkoj buze detin rerenxehte
dhe pse s`je aty je ti
permes valeve me flet

Vjen nje cast kur s`di sesi
zhytem, kridhem ne kujtime
te kam thene ne poezi
e kam fshehur veten time

Vjen nje cast kur s`di sesi
e djeshmja me te sotmen takohen
te kam thene ne profeci
nuk e di a te kujtohen

Nuk e di ate kujtohet
kur mes muzash flisja une
" do takohemi nder vargje,
kur malli te me marr shume"

Dhe vjen nje cast kur s`di sesi
tek e djeshmja e gjej veten
shkoj pertej ne largesi
dhe vargjet zbehen, zhduken, treten....
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-09-12, 15:59

TE NDODH NE JETE...


Te ndodh ne jete kur dora dridhet
e nuk te shkruan asnje fjale
dhe asnje varg nuk mund te ngjizet
dhe pse per te mund te kesh mall

Te ndodh ne jete kur dora s`bindet
kur truri ethshem urdhra jep
dhe fjala vargut dot s`i ngjitet
e strofa s`lind, nuk merr dot jete

Te ndodh ne jete kur bardh e zi
te duket bota e gjithcka
qofte dhe nje varg a poezi
kur pakuptim ne mes u la

Te ndodh ne jete kur s`ka kuptim
ajo qe tashme ke lene pas
ajo qe vjen nuk ka shpjegim
por prap` e pret me buzen gaz

Te ndodh ne jete kur paradokse
te lene pa fryme e mend ne koke
kur te hedh jeta ne nje qoshe
ti me harrimin behesh shok

Dhe ti merr veten me te mire
rremon arsyet dhe kur s`ka
per mos ta bere kaq te veshtire
e merr per pak si me shaka

Por jeta dhembet te skerrmit
dhe gishtin tund me kercenim
dhe ti qendron perballe i mpite
dhe pret cdo ndodh si perfundim

Dhe si nje buce e sprovuar
te buzeqesh me ironi
dhe krahet kthen si pakuptuar
te vret, te shemb: ta ben me sy
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-09-12, 16:02

dhe mllefin diku tė zbraz
e di ku je vij e tė gjej,
ti mė dėgjon kur tė thėrras

Cdokush nė jetė e ka njė zgjidhje
Tė gjithė e kthejmė nga njė gotė,
Dikush e gjen prehjen nė pije
Dikush nė hedhtje bluan kot

Por unė dot heshtjen s`e duroj
As dhimbjen qė mė shkreh nė lot
Atėherė me vrap vij tė kėrkoj
E kthej me fund njė gotė plot

Eshte pija ime e preferuar
S`jam pijanece si tė gjithė
Unė e mbys dhimbjen duke shkruar
Ia them tė gjitha poezisė

Dhe e lė veten tė pėrkundem
Si nėpėr vargje nėpėr valė
E kthej me shpejtė nga njė gllėnkė
Dhe hedh nė letėr ndonjė fjalė

Dhe gllenkat vijnė e shtohen shumė
Ashtu si fjalėt pėrmbi letėr
Kur gota e parė ėshtė nė fund
“ tė lutem dua dhe njė tjetėr”

Dhe gotat ndjekin njėra-tjetrėn
Dhe vargjet marrin rrugėn vrap
Kur poezia ka mbaruar
Atėherė kuptoj qė jam bėrė tap…
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2009-09-12, 16:04

Te desha, s`te dua ...ne jete ndodh dhe me keq
ka njerez dashnore gjersa behen pleq
ka qe dashnore jane vetem nje muaj
te desha, s`te dua ke lindur te vuash... vuaj....
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga GENTA 2010-02-06, 10:11

me fal nje enderr te fal mijera perqafim,mefal nje puthje te fal mijer ledhatime, me fal dashurine ,te fal zemren timePoezi dashurie. - Faqe 15 378997
GENTA
GENTA

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 176
Age : 30
Vendodhja : tiran
Registration date : 06/02/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4420

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga KLEA 2010-02-06, 11:45

Endrrat dhe hija ime


ti je ėndrra qe ėndrroj ti je shpirti qe me mban
te takova dhe me ike tash te ndjej qe ste kam pran
ti je shpirti qe m'frymon fryma jote gjall me mban
ti je hana qe ndricon rrezet tua drit me bajn

ti je djell qe ngroh cdo gje edhe ngroh shpirtin tim
ne munges sot kam driten kur ti gjindesh ne mergim
a thu shpirt ti sot kėnd nxen pse me ftof trupin tim
nuk je akull qet me ngrish por ti ftof gjakun tim
KLEA
KLEA

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 76
Age : 43
Vendodhja : ITALI
Registration date : 04/08/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 1
<b>Kredite</b> Kredite : 4527

http://www.ambra.forumattivo.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga Bardha 2010-02-18, 21:47

DO BEHEM CINGAR TE QENDROJ MBI BUZET E TUA QE TME PUTHESH SA HER QE TE KESH NEVOJ PER MUA POR TI SI GJITHMON MA PRISH PLANIN KUR UN BEHEM CINGARE TI E LE DUHANIN
Bardha
Bardha

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 255
Age : 30
Vendodhja : TIRANE
Registration date : 28/01/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 4513

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga GENTA 2010-02-19, 17:35

Zemer se dija se ne jete do kisha kaq shume ndryshime te doja jeten tende me shume se jeten time e cuditshme por e vertete te dua dhe te dashuroj per jete Poezi dashurie. - Faqe 15 162388
GENTA
GENTA

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 176
Age : 30
Vendodhja : tiran
Registration date : 06/02/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4420

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga KLEA 2010-02-25, 22:54

Poezi dashurie. - Faqe 15 Poezi10
KLEA
KLEA

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 76
Age : 43
Vendodhja : ITALI
Registration date : 04/08/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 1
<b>Kredite</b> Kredite : 4527

http://www.ambra.forumattivo.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga NEO 2010-02-26, 22:59

shume e bukur klea Wink
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 37
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 8649

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga anisa 2015-02-21, 21:56

Te mendova sot.
U cudita me veten ...
sa shum me ke munguar!
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Poezi dashurie. - Faqe 15 Rat1010 Online
Poezi dashurie. - Faqe 15 Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi dashurie. - Faqe 15 Empty Re: Poezi dashurie.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 15 e 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi