Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur

2 posters

Shko poshtė

Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur Empty Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur

Mesazh nga PoshteMafia 2011-02-15, 19:39

Konstatoj me keqardhje se mesazhin tim tė mėparshėm nė lidhje me situatėn politiko-ekonomike nė Shqipėri e kanė lexuar vetėm 19 veta nė tre ditė. Ndėrsa sapo bėhet fjalė pėr njė kėrthizė tė zbuluar dhe pėr taka tė larta, me qindra veta e lexojnė si tė babėzitur. Nuk jam aspak xheloz kur konstatoj kėtė fakt sepse unė nuk jam shkrimtar, vetėm se konstatoj me keqardhje se rinia jonė ėshtė mjaft e ēoroditur. Konstatoj gjithashtu se gjuha shqipe masakrohet ēdo ditė me terma tė huaja. Falenderoj 19 personat qė janė interesuar pėr mesazhin e mėparshėm dhe shpresoj se ndėrmjet tyre do tė gjenden ata qė do e pėrmbysin mafian nė pushtet. Edhe pse jam rritur jashtė Shqipėrisė dhe shkollėn e kam kryer nė gjuhė tė huaj, prindėrit e mi, tė cilėt sot i falenderoj, janė pėrpjekur tė na mėsojnė gjuhėn letrare shqipe.

Mundohuni tė kuptoni se ēdokush ka tė drejtė tė ketė dhe tė shprehė mendimin e tij. Tė menduarit ėshtė demokracia dhe liria numėr njė, pastaj me radhė vijnė tė dėgjuarit, tė shikuarit, tė folurit dhe sė fundi tė vepruarit. Nė qoftė se prokupimet tuaja kryesore kufizohen me kėrthizat e zbuluara apo me sjelljen jo shumė tė civilizuar tė tė tjerėve, mafia fėrkon duart se asnjė e keqe nuk i vjen nga ky nivel kulture.

Me respekt
PoshteMafia
PoshteMafia

Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur Rat1010 Online
Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 37
Vendodhja : Zvicer
Registration date : 12/02/2011
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4800

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur Empty Re: Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur

Mesazh nga Bardha 2011-02-20, 14:02

un mendoj se ka rreshkit fare.......... :motorr:
Bardha
Bardha

Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur Rat1010 Online
Mendoj se rinia shqiptare aktualisht ėshtė e ēoroditur Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 255
Age : 33
Vendodhja : TIRANE
Registration date : 28/01/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 5436

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi