Shenja e 13 ne horoskop ???

Shko poshtė

Shenja e 13 ne horoskop ??? Empty Shenja e 13 ne horoskop ???

Mesazh nga Andi 2015-03-25, 15:13

Pothuajse askush nuk ka lindur nė shenjėn e horoskopit qė mendon se ka, e kjo pėr shkak se kalendari astronomik nuk ėshtė pėrditėsuar ndryshimin e lidhjes tonė me yjet.

Yjėsitė janė zhvendosur tej me rreth njė muaj tė plotė, ēka u zbulua nė “Dtargazing Live” tė BBC. Qė kur zodiaku u krijua pėr herė tė parė rreth 2 mijė vjet mė parė, efekti zhvendosės i Tokės, shkaktuar nga Hėna dhe Dielli, ka bėrė qė yjet sipėr nesh tė zhvendosen.

Nėse dikush pėr shembull ka lindur nė fund tė janarit, ata mund tė mendonjė se janė shenja e Ujorit por nė fakt ata kanė lindur nė shenjėn e Bricjapit.

Shenja e horoskopit nė lashtėsi pėrcaktohej nga fakti se cili konstelacion ishte pas Diellit nė datėn e lindjes, por zhvendosja e konstelacioneve me rreth 1 muaj, ka bėrė qė gjithēka tė ndryshojė. Ky proces kėrkon rreth 26 mijė vjet qė tė ndodhė.

Kjo do tė thotė qė 86% e njerėzve sot jetojnė me shenjėn e gabuar tė zodiakut, sipas BBC.

Ja shenja e vėrtetė e horoskopit tė cilės i pėrkisni:

21 Janar - 16 Shkurt - Bricjapi

17 Shkurt - 12 Mars - Ujori

13 Mars - 18 Prill - Peshqit

19 Prill - 14 Maj - Dashi

15 Maj - 21 Qershor - Demi

22 Qershor - 20 Korrik - Binjakėt

21 Korrik - 10 Gusht - Gaforrja

11 Gusht - 16 Shtator - Luani

17 Shtator - 31 Tetor - Virgjėresha

1 Nėntor - 23 Nėntor - Peshorja

24 Nėntor - 29 Nėntor - Akrepi

30 Nėntor - 18 Dhjetor - Ofilikus*

19 Dhjetor - 20 Janar - Shigjetari

*Mesa duket sipas shkencėtarėve, nė shenjat e zodiakut, kemi edhe njė shenjė tė re.

Shenja e 13-tė

Zodiaku nė tė vėrtetė ka 13 shenja, 12 tė cilat ne i njohim, plus njė tjetėr tė quajtur Ophiuchus.

Ophilicus, u la qėllimisht jashtė zodiakut para 2 mijė vjetėsh, edhe pse dielli qartėsisht kalon nė kėtė kostelacion. Arsyeja pėr kėtė ėshtė ende e paqartė, por kjo mund tė ketė ndodhur nė mėnyrė qė astrologėt e lashtė kanė kėrkuar ta ndajnė rrugėn e Diellit prej 360 gradėsh nė 12 pjesė tė barabarta, secila nga 30 gradė.

Pra nėse jeni midis 30 Nėntorit dhe 18 Dhjetorit, urime , i pėrkisni njė shenje tė re!

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Shenja e 13 ne horoskop ??? Rat1010 Online
Shenja e 13 ne horoskop ??? Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi