Seks 2 herė nė javė, ja cilat janė pėrfitimet

Shko poshtė

Seks 2 herė nė javė, ja cilat janė pėrfitimet Empty Seks 2 herė nė javė, ja cilat janė pėrfitimet

Mesazh nga Andi 2015-03-27, 23:26

Seks 2 herė nė javė, ja cilat janė pėrfitimet Sex10

Pėrfitimet e tė bėrit seks janė tė shumta por organi qė pėrfiton mė shume nga tė gjithė ėshtė zemra.  Tė bėrit seks tė paktėn dy herė nė javė ul rrezikun e goditjes nga infarktet. Seksi nė kėtė mėnyrė, duket se ėshtė zgjidhja pėr ta mbajtur zemrėn tuaj tė re.

Sipas hulumtimeve nga shkencėtarėt nė Institutin e Neu England Research (Massachusetts), tė publikuar nė gazetėn Amerikane tė Kardiologjisė, tė bėrit seks dy herė nė javė ul me 45% rrezikun e pėsimit tė njė infarkti nė zemėr ose zhvillimin e sėmundjeve kardio-vaskulare.

Hulumtuesit amerikanė kanė pėrfshirė mė shumė se 1.000 burra tė moshės mes 40 dhe 70 vjeē, tė cilėt ishin pjesė e njė projekti afatgjatė, i cili filloi nė vitin 1987.

Tė gjithė pjesėmarrėsit u ndoqėn pėr 16 vjet, dhe u pyetėn se sa herė kanė pasur marrėdhėnie seksuale gjatė javės, muajit dhe vitit.

Testet klinike, tė cilėve ata iu nėnshtruan, pėrfshinė edhe kontrollin e shėndetit tė zemrės, apo praninė e mundshme tė sėmundjeve kardiovaskulare.

Rezultatet e kėtij studimi treguan se ata qė kishin marrėdhėnie seksuale tė paktėn dy herė nė javė, kishin mė pak gjasa pėr tė zhvilluar sėmundje kardiovaskulare se sa ata qė nė vend tė kėsaj kanė pasur marrėdhėnie seksuale njė herė nė muaj apo edhe mė pak.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Seks 2 herė nė javė, ja cilat janė pėrfitimet Rat1010 Online
Seks 2 herė nė javė, ja cilat janė pėrfitimet Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi