Skuadra Inter F.C

3 posters

Shko poshtė

Skuadra Inter F.C Empty Skuadra Inter F.C

Mesazh nga Andi 2008-05-28, 22:39

Skuadra Inter F.C Th_inter10
Skuadra e Interit eshte themeluar ne vitin 1908

TROFE TE FITUARA NGA INTER NDER VITE

Kampionate Italiane 1909/10, 1919/20, 1929/30, 1937/38, 1939/40, 1952/53, 1953/54, 1962/63, 1964/65, 1965/66, 1970/71, 1979/80, 1988/89, 2005/06, 2006/07, 2007/08

Coppa Italia 1938/1939, 1977/1978, 1981/1982, 2004/2005, 2005/2006

Coppa Intercontinentale 1964, 1965

Champions League 1963/64, 1964/65

Coppa UEFA 1990/91, 1993/94, 1997/98

Coppa di Lega 1989, 2005, 2006

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Skuadra Inter F.C Rat1010 Online
Skuadra Inter F.C Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Skuadra Inter F.C Empty Re: Skuadra Inter F.C

Mesazh nga Andi 2008-07-09, 00:49

Skuadra Inter F.C Lampard
Jave e ngarkuar ne shtepine e Interit.
Klubi i Via Durini-t eshte nje hap larg prezantimit zyrtar te Amantino Mancini i cili vjen nga skuadra e Romes,por e gjithe vemendja eshte drejtuar nga lojtari i Chelsit Frank Lampard.

Per Mancinin eshte vendosur cmimi i 10 milion eurove plus gjysmen e kartonit te lojtarit Obinna.
Ndersa Lampard (i cili ka refuzuar oferten prej 8.5 milion eurove ne sezon nga drejtuesit e Chelsit) do te kete nje takim me Roman Abramovich per ti shprehur deshiren e tij per tu larguar nga skuadra e Chelsit.

Dy jane ipotezat ne kete pike:
Abramovich do te jap rruge te lire qe lojtari te bashkohet me skuadren e Interit ose Lampard do te detyrohet te luaj nje sezon tjeter me Chelsin,per tu larguar me pas me parametra zero ne vitin 2009.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Skuadra Inter F.C Rat1010 Online
Skuadra Inter F.C Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Skuadra Inter F.C Empty INTER BLEN MANSININ NGA ROMA

Mesazh nga Sajmiri 2008-07-16, 20:56

Pėrforcimi i parė i kėrkuar nga trajneri Murinjo tashmė ka mbėrritur nė Milano. Amantino Mansini ka deklaruar objektivat e tij me Interin.Lojtari dėshiron qė zikaltrit tė konfirmohen kampionė tė Italisė si dhe tė fitojnė Ligėn e Kampioneve. Ditėn e djeshme braziliani ėshtė prezantuar zyrtarisht si lojtar i Interit dhe ka deklaruar:Dua tė fitoj kampionatin dhe Championsin – “Interi ėshtė njė klub i rėndėsishėm,i cili gjatė viteve tė fundit ka treguar qė ėshtė shumė e fortė, duke fituar titullin kampion tė Italisė dy herė radhazi. Mua mė ėshtė bėrė shumė qejfi kur zikaltrit kanė insistuar pėr tė mė pasur nė skuadėr. Di qė Mourinjos i pėlqen loja nga krahėt, si rrjedhojė po vij kėtu pėr tė fituar diēka tė rėndėsishme. Personalisht dua tė fitoj titullin kampion Italie, si dhe tė triumfoj nė Ligėn e Kampioneve.Synojmė qė t’i arrijmė tė dyja kėto kompeticione, ndonėse Liga e Kampioneve do ishte maksimumi pėr mua dhe Interin. Interi – Ėshtė njė skuadėr me lojtarė tepėr cilėsorė,me shumė brazilianė dhe argjentinas dhe pa dyshim qė i fut frikėn kujtdo. Pėr tė mos folur pėr suedezin Ibrahimoviē,me tė cilin jam i sigurt qė do kuptohemi shumė mirė nė fushė.Murinjo – Braziliani ėshte dukur tepėr entuziast gjatė takimit me trajnerin e tij tė ri:“Nėse bėjmė punėn tonė ashtu siē duhet, triumfet do vijnė automatikisht. Murinjo mė duket njė person i qetė e tepėr simpatik, pėr mendimin tim portugezi ėshtė njė nga trajnerėt mė tė mirė nė botė. Shpresoj tė bėjmė njė punė tė rėndėsishme tek Interi.Ai ėshtė njė trajner qė e njeh mirė futbollin. Loja e tij nga krahėt mė favorizon. Me tė mund tė punoj edhe si pėrkthyes, meqenėse mund flas portugalisht.Venecia – Mansini ka debutuar pėr herė tė parė nėItali te Venecia, ku padyshim ka qenė njė debutim pėr t’u harruar, por mė pas braziliani i la me gojė hapur tė gjithė tifozėt verdhekuq gjatė debutimit tė tij me Romėn: “Nė Venecia kam luajtur njė kampionat tė vaktė, kjo edhe pėr faktin se nuk isha mėsuar akoma mekampionatin italian. Atje jam ndjerė mirė, ndonėse trajneri nuk mė aktivizonte shpesh nė fushė. Gjithsesi, duhet ta pranoj se atje jam formuar si njėri dhe si atlet. Roma – Nė pėrfundim Amantino Mansini ka falėnderuar Romėn dhe publikun verdhekuq, tė cilėt e kanė respektuar deri nė fund tė ditėve tė tij nė kryeqytetin italian: “Nė sezonin e fundit kam shėnuar 13 gola, ndonėse kam vuajtur shumė nga dėmtimet. Dua tė falėnderoj Romėn dhe tė gjithė popullin roman, sepse atje kam kaluar 5 vitet mė tė mrekullueshme tė jetės time futbollistike. Me Romėn kemi arritur objektiva tė rėndėsishme dhe gjatė tė gjithė kohės shoqėroheshim nga njė publik fantastik. Gjithsesi tani jam njė lojtar i Interit dhe Roma mbetet njė kapitull i mbyllur i tė kaluarės”.
Sajmiri
Sajmiri
Administrator
Administrator

Skuadra Inter F.C Rat1010 Online
Skuadra Inter F.C Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 37
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 5084

http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Skuadra Inter F.C Empty INTER FITON SUPERKUPEN E ITALIS

Mesazh nga Sajmiri 2008-08-25, 11:03

Skuadra Inter F.C C_3_me10
Njė ndeshje mjaft emocionuese dhe me gola, ajo midis Interit dhe Romės, e vlefshme pėr Superkupėn e Italisė.Zikaltrit kaluan tė parėt nė avantazh, pikėrisht nė minutė e 18-tė me anė tė blerjes sė kėsaj vere, mesfushorit Muntari. Gjithsesi, ka qenė njė goditje nga jashtė zone e Daniele de Rosit, ajo qė ekuilibroi rezultatin nė minutėn e 60-tė tė lojės. Djemtė e trajnerit Zhoze Murinjo arritėn tė jenė mė kėmbėngulės dhe superiorė nė fushė dhe nė fakt kaluan sėrish nė avantazh, pikėrisht nė minutėn e 83-tė,me anė tė Mario Balotelit, i cili u tregua mjaf i saktė pėrballė portierit Doni. Gjithsesi, nuk ishte e thėnė qė kjo ndeshje tė pėrfundonte aq lehtė, pasi nė minutėn e fundit tė kohės sė rregullt,Vuēiniē devijoi saktė topin nė njė rrėmujė brenda zonės, duke barazuar dhe ēuar takimin nė kohė shtesė.Nė fakt, tė dy 15-minutėshat shtesė nuk vlejtėn pėr tė shpallur fituesin dhe pėrballja shkoi drejt penalltive. I pari qė gaboi ishte Stankoviē dhe Roma iu afrua mjaft suksesit , kur gjuajtja e fundit i takonte kapitenit Toti. Nėse ky i fundit shėnonte, Roma fitonte trofeun, por ai gaboi duke goditur traversėn. Gabimi i radhės i takoi mbrojtėsit brazilian Huan dhe ka qenė kapiteni i Interit, Zaneti, ai qė shėnoi penalltinė e fitores pėr ekipin e tij.
Sajmiri
Sajmiri
Administrator
Administrator

Skuadra Inter F.C Rat1010 Online
Skuadra Inter F.C Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 37
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 5084

http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Skuadra Inter F.C Empty Re: Skuadra Inter F.C

Mesazh nga Sajmiri 2008-08-31, 16:14

SAMDORIA 1-1 INTER
SAMPDORIA (3-5-2): Mirante,
Kampanjaro (Lukini 79’), Gastaldelo,
Akardi, Stankevicius (Padalino 57’),
Samarko, Palombo, Franēeski, Pieri,
Delvekio (Desena 86’), Kasano
Trajner: Maxarri
INTER (4-3-3): Hulio Sezar,
Maikon, Kambiaso, Materaci,
Maksuell, Zaneti, Stankoviē, Muntari
(Krespo 72’), Figo (Himenez 72’),
Ibrahimoviē, Mansini (Baloteli 64’)
Trajner: Murinjo
GOLAT:Delvekio 69’ / Ibrahimoviē 34’

KARTONĖT
KARTONĖ TĖ VERDHĖ: Franēeskini,
Muntari, Figo
ARBITĖR
Roberto Roseti
SPEKTATORĖ
25,000
Sajmiri
Sajmiri
Administrator
Administrator

Skuadra Inter F.C Rat1010 Online
Skuadra Inter F.C Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 1093
Age : 37
Vendodhja : Itali
Koha e lire : shum pak
Puna : me bollik
Registration date : 12/12/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 12
<b>Kredite</b> Kredite : 5084

http://livefutoll.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Skuadra Inter F.C Empty Re: Skuadra Inter F.C

Mesazh nga kohaforum 2009-06-07, 16:04

qe nga sot te gjithe interistat mund te bisedojn per FC INTER ne forumin e hapur vetem per interista.
WWW.FC-INTERI.TK
kohaforum
kohaforum

Skuadra Inter F.C Rat1010 Online
Skuadra Inter F.C Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 34
Vendodhja : United States of ALBANIA
Registration date : 07/06/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4499

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Skuadra Inter F.C Empty Re: Skuadra Inter F.C

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi