WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

+9
spyrox
Alma
pejoni
landi
Clarence
acm1899
Andi
NEO
shaban cakolli
13 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga shaban cakolli 2007-07-14, 18:50

LEKTION 1-Mesimi 1

Guten Tag-Mire dita
ich heiße Helga Brunner-Une quhem Helga Brunner

Wie heißen Sie?-Si quheni ju
Mein Name ist Peter Müller-Emri im eshte Peter Müller

Wer ist das-kush eshte KJO?

Das ist Frau Brunner-Kjo eshte zonja Brunner
Wie bitte-Si ju lutem?


Te nderuar lexues,shtjelluam mesimin e pare"Wir lernen deutsch"-Ne mesojme gjermanisht.Si po shihni ne kete mesim u be nje pershendetje mes dy personazh,njoheje.

Shkronjat e pa njohura per ju ne kete mesim jane:(W)-lexohet v
dhe Ü-lexohet-y,kurse(ß) -eshte shenja e bute qe shqiptohet si(s)


Frage-pyetje
ju lutem pergjigjujuni pyetjeve qe do te shenoj me poshte,sepse keshtu mesohen gjuhet e huaja:
Guten Tag...............

ich heiße...............
mein Name ist...........
Wer ist das...............
wie bitte------------

Ju duhet te pergjigjeni tek pikat,nga se pyetjet jane te parashtruara,ju lutemi pergjigjuni...
Suksese dhe gjitha te mirat.
shaban cakolli
shaban cakolli
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 329
Vendodhja : Gjermani
Puna : Poet-shkrimtar
Registration date : 12/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 5277

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga shaban cakolli 2007-07-16, 10:51

Nuk kavazhdim te metejme temesimit gjermanisht-shqip,pa u pergjigjur ne pyetjet e parashtruara.Keshtu kemi vepruar me gjitha forumet tjera.Per kete nuk duhet te na keqkuptoni,sepse qdo i interesuar te mesoj gjuhen e huaj,ne kete rast gjermanishten duhet ushtruar(üben),per pergjegjejen e pyetjeve,ndryshe shtjellimi i mesimit te dyte,pa emesuar mesimin e pare eshte i pa kuptimte.

Nese ka te interesuar qe te vazhdojme tutje,luteni pergjigjuni pyetjeve te mesimit te pare.
shaban cakolli
shaban cakolli
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 329
Vendodhja : Gjermani
Puna : Poet-shkrimtar
Registration date : 12/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 5277

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga NEO 2007-07-16, 16:08

Guten Tag...............miredita
ich heiße...............si quheni?

mein Name ist...........une quhem "Don Corleone"
Wer ist das...............[b]Kush eshte ...
wie bitte------------[b]si ju lutem?
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 37
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 8649

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Guest 2007-07-16, 19:22

ohh ju lutem.... MA KA PRUR NE MAJ TE HUNDES KJO GJERMANISHTJA....
Anonymous
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Guest 2007-07-16, 19:35

nuk ja kam iden kesaj gjuhe .po di ditet e javes dhe ca fjal fyse , per vet mroitje :motorr:
Anonymous
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Guest 2007-07-16, 19:44

jam dokort me mendimin tend anisa sps esht ghuha me e eger ne bot dhe vendin e dyt e zen serbishtja ika ik koha te flasin gjermanisht populli shqipetar
vet gjermant flasin english 78%
Anonymous
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Guest 2007-07-16, 19:47

:bravo:
Anonymous
Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga shaban cakolli 2007-08-02, 19:29

E kuptoj qarte se sipas forumisteve gjuha gjermane nuk eshte e deshiruar,andaj ketu nderprejme kursin "Wir Lernen Deutsch"
shaban cakolli
shaban cakolli
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 329
Vendodhja : Gjermani
Puna : Poet-shkrimtar
Registration date : 12/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 5277

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Andi 2007-08-02, 19:41

shaban ne rradh te pare, ju uroj perseri mirseardhjen ne forum.
e dyta deshiroj qe ju te vazhdoni me leksionet e gjermanishtes, pavarsisht mendimeve qe jane dhene,kjo teme eshte hapur tashme dhe nuk kam ndermend ta fshije ose ta bllokoj,edhe nje here tjeter shaban ju lutem qe te vazhdoni me punen tuaj te suksesshem ne kete forum.

antarve ju them qe te respektojne punen e dikujt tjeter

faleminderit per mirkuptimin
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga shaban cakolli 2007-08-04, 18:05

Don-Corleneone,ka bere nje pergjegjeje nga gjermanishtja ne shqip dhe e ka bere aq bukur,vetem ju ka pervjedhur nje gabim,ne vend te perkthimit ich heiße-une quhem,eka bere :Si quheni?Une besoj se kete e ka ditur,por njeriu kur punon gabon.Zatem gjuhet e huaja mesohen keshtu,dikund gabojme dhe pastaj e permiresojme se bashku,ndryshe ataqe mendojne se e mesojne gjuhen e huaj pa gabime,mashtrohen.Une ftoj te interesuarit te pergjigjen,pavaresisht nga gabimet qe bejne,ne do te i korigjojme se bashku.Falemnderojme Don-Corleneone,per pergjegjejen e bere.
shaban cakolli
shaban cakolli
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 329
Vendodhja : Gjermani
Puna : Poet-shkrimtar
Registration date : 12/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 5277

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga shaban cakolli 2007-08-04, 18:24

Pavaresisht se dikuj gjuha gjermane i vje ne maje te hundes,dikush e sheh ne rangun e gjuhes serbe,dikush ta shpif,prap me kerkesen e disa forumisteve po vazhdojme mesimin e dyte.

LEKTIKON2-mesimi 2
Noch ein mal bitte langsam!Edhe njehere ngadale ju lutem
-Wie heißen Sie,bitte?-Si quheni ju ju lutem?
-Wie ist Ihr Familienname?-Si eshte emri i familjes suaj?
-Wie schreibt man das?-SI SHKRUHET KJO?
-Buchstabieren Sie,bitte-Shkronjezoni ju lutem
Und Ihr Vorname?-dhe emri juaj?
Und wo wochnen Sie?-Dhe ku banoni ju?
Ihre Adresse?-Adresa juaj
Und wie ist Ihre Telefonnummer?-Dhe si eshte numri juaj i telefonit?
-Danke schön-ju falemnderit.
Pasi te keni shiquar kete leksikon ,ju duhet te pergjigjeni ne keto pyetje:

-Familien name-
-Vorname--
-Wohnort---
straße---
Telefonnummer--
shaban cakolli
shaban cakolli
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 329
Vendodhja : Gjermani
Puna : Poet-shkrimtar
Registration date : 12/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 5277

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Andi 2007-08-07, 17:31

flm per mirkuptimin shaban

ateher po perpiqem ti pergjigjem un pyetjeve,ishalla nuk gaboj

-Familien name- emri i familjes
-Vorname-- emri juaj
-Wohnort---
straße---
Telefonnummer-- numri i juaj i telefonit

p.s. shaban kam lene dy pyetje pa pergjigje sepse pata vershtirsi ne kuptimin e tyre.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga shaban cakolli 2007-08-31, 15:53

Andi ju keni bere nje pergjigjeje te bukur nga gjermanishtja ne shqip.
Aty ku ju kane mbetur dy fusha pa pergjegjur,po japim pergjegjen:
-Wohnort-vendbanimi
-straße-rruga
Pergjigjuni edhe ne mesimin tjeter,t panjohurat do te i zgjidhim sebashku.
shaban cakolli
shaban cakolli
Shkrimtar & poet
Shkrimtar & poet

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 329
Vendodhja : Gjermani
Puna : Poet-shkrimtar
Registration date : 12/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 5
<b>Kredite</b> Kredite : 5277

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga acm1899 2008-06-10, 22:38

hej a ka mundesi ma shum se pom intereson kjo gjermanishtja me msu ma shum fjal ma shum tema ok danke schon
acm1899
acm1899

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Numri i postimeve : 2
Registration date : 05/06/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4853

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Clarence 2008-06-19, 17:25

Kjo gjermanishtja me pelqen shum ta mesoi po nuk ma kap rradari ne bot as nje fjal .
Clarence
Clarence
dark vs lucky 7
dark vs lucky 7

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 172
Age : 37
Vendodhja : Aty ku te me doi qefi
Koha e lire : Cka esht kta
Puna : Skam punu kurr as nuk punoi.
Registration date : 04/04/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 3
<b>Kredite</b> Kredite : 4924

http://www.faqet.com/dark_angel

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga landi 2008-10-26, 12:41

@shaban cakolli shkruajti:LEKTION 1-Mesimi 1

Guten Tag-Mire dita
ich heiße Helga Brunner-Une quhem Helga Brunner

Wie heißen Sie?-Si quheni ju
Mein Name ist Peter Müller-Emri im eshte Peter Müller

Wer ist das-kush eshte KJO?

Das ist Frau Brunner-Kjo eshte zonja Brunner
Wie bitte-Si ju lutem?


Te nderuar lexues,shtjelluam mesimin e pare"Wir lernen deutsch"-Ne mesojme gjermanisht.Si po shihni ne kete mesim u be nje pershendetje mes dy personazh,njoheje.

Shkronjat e pa njohura per ju ne kete mesim jane:(W)-lexohet v
dhe Ü-lexohet-y,kurse(ß) -eshte shenja e bute qe shqiptohet si(s)


Frage-pyetje
ju lutem pergjigjujuni pyetjeve qe do te shenoj me poshte,sepse keshtu mesohen gjuhet e huaja:
Guten Tag...............

ich heiße...............
mein Name ist...........
Wer ist das...............
wie bitte------------

Ju duhet te pergjigjeni tek pikat,nga se pyetjet jane te parashtruara,ju lutemi pergjigjuni...
Suksese dhe gjitha te mirat.
landi
landi

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 34
Vendodhja : gjermani
Registration date : 26/10/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 1
<b>Kredite</b> Kredite : 4711

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga pejoni 2008-11-11, 19:34

walla shum kam qef me msu qet gjuh se me pelqen me fol veq ju kisha luter qe mundeni me qit ma shum fjal nese bon klm
pejoni
pejoni

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3
Age : 31
Vendodhja : kosov-peja
Registration date : 08/11/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4697

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga NEO 2008-11-14, 15:39

Kne ik pedagoget e gjermanishtes me pushime ne karaibe, tani per tani eshte hapur vetem fakulteti i gjuhes shqipe Very Happy:D:D:D
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 37
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 8649

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Alma 2009-11-10, 21:47

ju lutem jam regjistruar ketu qe te mesoj gjermanisht por nuk po kuptoj se ku duhet te flasesh me dikend qe te meson ose ndoshta ky mesim nuk ekxiston me dhe un vetem po mendoj qe dikush ende meson ketu
Alma
Alma

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 2
Age : 43
Vendodhja : perendim
Registration date : 08/11/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4335

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga spyrox 2009-12-05, 13:36

mirdita
spyrox
spyrox

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 27
Vendodhja : vushtrri
Registration date : 05/12/2009
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4306

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga rruste shala 2010-02-13, 10:34

wie geht es dir
rruste shala
rruste shala

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3
Age : 38
Vendodhja : ujmir
Registration date : 12/02/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4239

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Rejhane 2010-03-31, 11:26

@shaban cakolli shkruajti:LEKTION 1-Mesimi 1
Guten Tag.Miredita..............

ich heiße.Une quhem...........
mein Name ist.Emri im eshte..........
Wer ist das...Kush eshte kjo ............
wie bitte-Si ju lutem -----------

Ju duhet te pergjigjeni tek pikat,nga se pyetjet jane te parashtruara,ju lutemi pergjigjuni...
Suksese dhe gjitha te mirat.
Rejhane
Rejhane

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 1
Age : 33
Vendodhja : Prishtine
Registration date : 31/03/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 4190

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga albesa aliu 2010-12-12, 12:23

pse nuk vazhdoni me ?
albesa aliu
albesa aliu

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 6
Age : 27
Vendodhja : Gjilan , Kosove.
Registration date : 06/12/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3945

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga albesa aliu 2010-12-12, 12:30

Guten Tag - Mirdita
Ich heiBe Albesa
Mein name ist Albesa
Wer ist das .. Kush eshte ky?
wie bitte - si , ju lutem
albesa aliu
albesa aliu

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 6
Age : 27
Vendodhja : Gjilan , Kosove.
Registration date : 06/12/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3945

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga albesa aliu 2010-12-12, 18:46

Familien name - Aliu
Vorname- Albesa
Wohnort-Gjilan
StraBe- Lagjja ere
Telefonnummer-I nicht hase Razz
albesa aliu
albesa aliu

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rat1010 Online
WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 6
Age : 27
Vendodhja : Gjilan , Kosove.
Registration date : 06/12/2010
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 0
<b>Kredite</b> Kredite : 3945

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT Empty Re: WIR LERNEN DEUTSCH-NE MĖSOJMĖ GJERMANISHT

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi