Nėna e Qetsorit: Eltoni,na fyeu nusen shtatzane..

Shko poshtė

Nėna e Qetsorit: Eltoni,na fyeu nusen shtatzane.. Empty Nėna e Qetsorit: Eltoni,na fyeu nusen shtatzane..

Mesazh nga Andi 2009-04-27, 07:22

“E shoh djalin tim qė nė orėn 13:30 qė kthehem nga puna, deri pas mesnatės kur ai fle. Mė duket sikur e kam brenda nė shtėpinė time. Fle dhe dua tė zgjohem me tė, por mė duhet tė iki pėr nė punė”. Nėna e Qetsorit, njė nga konkurrentėt mė tė fortė tė “Big Brother-it” shqiptar na thotė se si po i pėrjeton javėt televizive tė djalit tė saj, si i sheh marrėdhėniet e tij me tė tjerėt brenda shtėpisė, si dhe shpreh njė revoltė, pėr njė nga banorėt.

Si reagoni kur e dėgjoni tė debatojė me konkurrentėt e tjerė?
Me emocione tė papėrshkrueshme, aq thellė sa mund tė ndjejė zemra e njė nėnė. Mė keq kam pėrjetuar shakanė e tij me Adin pėr 1 Prillin, qė treguan vonė se ishte shaka. Atė ditė kam shkuar nė spital.

A po ju duket paksa i lodhur kohėt e fundit?
Absolutisht. Ai ka shpirt kreativ qė kurrė nuk shteron. Madje nė javėt nė nominim (relativisht shumė) ai ka prodhuar situata nga mė tė larmishmet dhe mė tė kėndshmet.

Si i keni pėrjetuar javėt e tij nė nominim?
Me ankth! Ashtu si ēdo prind, por gjithmonė kam pasur bindjen se ata fansa qė e sollėn deri kėtu do ta shoqėrojnė nė finale, sepse ai di t’i mbajė pranė duke u thyer monotoninė.

Cili nga konkurrentėt ju duket se po e trajton keq Sorin?
Adi. Ai sulmon hidhur. Unė dhe familja ime jemi lėnduar shumė nga njė shprehje e Eltonit nė dhomėn e rrėfimit: “Sorit do t’i pjellė nusja.” Nuk e di se ku e gjeti ai atė shprehje nė mes tė qytetit, por ajo qė tha ishte diēkaa e ulėt pėr tė dhe unė e nusja ime e pėrjetuam keq.

Po ai, a po lėndon dikė?
Ai nuk lėndon njeri. Ai sjell vetėm humor dhe debat tė lirė. Nė momente tė vėshtira i afron tė gjithė. Kjo duket dhe nė nominimet e tij qė nuk janė tendenciozė pėr individėt me tė cilėt ėshtė pėrplasur nė debat, po i bėn tė mirargumentuara.

Si po ju duket pozicioni i tij gjithmonė nė sulm?
Sori ėshtė impulsiv. Duhet ta bėjė kėtė sepse i kėrkohet prej mijėra fansash qė harxhojnė kohėn duke e parė dhe votuar. Kur ai nuk pėrsėrit veten, nuk ka pse tė rrijė i heshtur.

A ka bėrė ai ndonjė gabim aty brenda?
Ai nuk mė ka zhgėnjyer nė asnjė moment tė vetėm, por vetėm zoti nuk bėn vėrejtje se njerėzit po. Gjithsesi, unė me sytė e nėnės nuk shoh asnjė gabim te Sori.

Keni menduar se ai do tė dalė kėtė javė?
Sori ka dhėnė dhe jep me apo pa dashje. Vetėm njė ditė, qė ai pėr tetė orė as nuk ka folur, as nuk ka gatuar, tė gjithė banorėt e tjerė ranė nė gjumė. Kjo tregon se Sori prodhon nė ēdo moment dhe, nėse audienca kėrkon lojė tė vėrtetė, do ta ēojė Sorin nė finale.

Cili ėshtė konkurrenti qė ju e shihni mė afėr djalit tuaj?
Arjoni dhe Adela janė mė tė veēantė. Tė gjithė gėzojnė respektin tim, pėrveē Eltonit me
tė cilin do tė kėrkoj njė ballafaqim qė tė vendos nė vend dinjitetin e familjes sime.

Nėse Sori nuk fiton, kė do donit qė ta fitonte BBA 2?
Padyshim Arjoni, jo vetėm sepse ėshtė nga Vlora, por sepse ai ėshtė mė interesant se tė tjerėt dhe mbi tė gjitha, njė mik i mirė i Sorit.

Cila ėshtė ana mė e veēantė e karakterit tė Qetsorit?
Ka shpirt shumė human dhe optimist. Dua t’u bėj me dije tė gjithė fansave tė tij se ai ka nėnshkruar njė kontratė sipas tė cilės, nė rast fatkeqėsie dhuron organet. Nuk e di pse e zėnė nė gojė shprehjen e tij 70000 euro kur ai dhuron jetė? Kur trupi i tij ėshtė pjesė e njė kontrate? Nuk e di se sa shqiptarė e kanė bėrė kėtė, qė mua fillimisht mė ka lėnduar shumė, por tashmė jam krenare pėr tim bir qė ėshtė i gatshėm t’i falė jetėn dikujt tjetėr.

Ėshtė Sori nė shtėpinė e BB ai qė ėshtė edhe jashtė?
Ai ėshtė aktor i kėsaj loje pėrmes sė cilės shfaq ato elemente tė karakterit qė ka edhe jashtė.

Cila nga vajzat aty ju pėlqen mė shumė?
Anjeza. Mė pėlqen qė ėshtė vetvetja dhe di tė krijojė raporte tė ndryshme dhe t’i ndajė gjėrat.

Pse duhet qė Sori tė shkojė nė finale?
Sepse ai pasqyron realitetin shqiptar. Me karakterin, qėndrueshmėrinė, kurajon, besimin nė vetvete. Nuk e di se ēfarė i mungon atij nga njė shqiptar tipik, por di tė them se u jam mirėnjohėse mijėra fansave tė tij kudo ndodhen, veēanėrisht atyre vlonjatė dhe dukatas qė harxhojnė kohėn dhe i ndjekin me pėrkushtim, e votojnė, e duan dhe mbi tė gjitha e vlerėsojnė dhe i besojnė!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Nėna e Qetsorit: Eltoni,na fyeu nusen shtatzane.. Rat1010 Online
Nėna e Qetsorit: Eltoni,na fyeu nusen shtatzane.. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 36
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 11640

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi