Aksident nė autostrade Tirane-Durrės.2 tė vdekur,6 tė plagos

Shko poshtė

Aksident nė autostrade Tirane-Durrės.2 tė vdekur,6 tė plagos Empty Aksident nė autostrade Tirane-Durrės.2 tė vdekur,6 tė plagos

Mesazh nga Andi prej 2009-07-27, 09:01

• Tjetėr aksident i rėndė nė autostradėn Tiranė- Durrės. Njė fuoristradė me 8 persona nė bord ka dalė nga rruga dhe ėshtė pėrplasur me njė bordurė tė autostradės. Dy tė vdekurit e 6 tė plagosurit i shtohen bilancit tė 5 tė vdekurve dhe 3 tė plagosurve tė aksidentit tė rėndė qė ndodhi dje nė autostradė.

TIRANE-Tjetėr aksident i rėndė nė autostradėn Tiranė- Durrės. Njė makinė tip Fuoristrade me 8 persona nė bord ka dalė nga rruga dhe ėshtė pėrplasur me njė bordurė tė autostradės nė orėt e para tė mėngjesit. Sipas policisė personat qė udhėtonin nė automjetin me targa tė huaja S696VWT po ktheheshin nga njė dasėm qė ishte zhvilluar nė njė lokal nė fshatin Sukth nė drejtim tė Tiranės.

Dy nga personat qė ndodheshin nė automjet kanė gjetur vdekjen menjeherė. Policia bėn tė ditur emrat e viktimave, ato janė Kadri Brahaj,70 vjec, dhe Valbona Metaj,40 vjece, ndėrsa 6 tė plagosurit janė Mydajet Ringa,52 vjece, Feride Ringa,38 vjece, Hajrie Dezhani, Saimir Metaj, Ermal Brahaj dhe Din Cuni, i cili ka qenė dhe drejtuesi i automjetit. Tė gjithe personat mėsohet se janė banues nė Kamėz dhe tė plagosurit janė dėrguar nė spital.

Policia po punon pėr tė zbardhur shkaqet e kėtij aksidenti tė rėndė, i cili pason aksidentin e ndodhur njė ditė mė parė, po nė autostradėn Tiranė- Durrės. Makina, ku udhėtonin 5 persona, tė afėrm me njėri tjetrin, u pėrplasėn me njė makinė tjetėr nė tė dalė tė Maminasit. Nė aksident mbetėn tė vdekur 5 persona ndėrsa u plagosėn 3 tė tjerė. Edhe viktimat e kėtij aksidenti po ktheheshin nga njė dasmė.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Aksident nė autostrade Tirane-Durrės.2 tė vdekur,6 tė plagos Rat1010 Online
Aksident nė autostrade Tirane-Durrės.2 tė vdekur,6 tė plagos Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10019

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi