Socialistėt inspektojnė Thirrėn, Olldashi i pėrshėndet

Shko poshtė

Socialistėt inspektojnė Thirrėn, Olldashi i pėrshėndet Empty Socialistėt inspektojnė Thirrėn, Olldashi i pėrshėndet

Mesazh nga Andi prej 2009-11-11, 18:06

TIRANE-Pas mbylljes sė tunelit Thirrė-Kalimash, deputetė socialistė kanė vizituar sot tunelin nga ku kanė bėrė deklarata anti qeverisė. Ministri i Transporteve dhe Punėve Publike Sokol Olldashi ka reaguar pėr kėtė vizitė tė deputetėve socialsitė nė tunel duke e ironizuar atė “se ėshtė vizitė me vonesė”.

Nėn drejtimin e menaxherit tė projektit tė tunelit Thirrė Kalimash, Daren Mort , 13 deputetėt socialistė janė mbledhur para tunelit qė prej disa ditėsh po qėndron i bllokuar pėr shkak tė punimeve qė po kryhen nė tė. Socialisti Erjon Brace tha nė emėr tė PS, se “ tashmė ėshtė vėrtetuar qė rruga Durrės-Kukės ėshtė njė rrugė elektorale”. Brace tha se menaxheri u ka bėrė tė ditur se tuneli duhet tė pėrfundonte nė verėn e vitit 2010. “Janė shkelur parametrat e kontratės, sipas menaxherit tuneli do tė pėrfundonte nė vitin 2010, nė verė tė kėtij viti, kurse ai u inagurua pėrpara kohe”.
Deputetėt nuk u lejuan tė hynin nė brendėsi tė tunelit. Sipas menaxherit Mort, shembjet janė tė rrezikshme dhe nuk mund tė hyhet nė tunnel. “Patėm rrėshqitje tė masivit nė tunel, dhe nuk mund tė hyme brenda. Mesi i tunelit paraqet probleme”, pohoi Mort. Menaxheri i projektit pėr tunelin pohoi gjithashtu se tuneli nuk ka mbaruar krejtėsisht dhe se kontrata me qeverinė pėfundon pikėrisht nė fund tė verės sė ardhshme.

Por, menjėhere pas vizitės sė deputetėve socialistė nė tunel Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi theksoi se e pėrshėndet vizitėn e deputetėve socialistė nė tunelin e Thirrės. Megjithėse sic shtoi ai “kjo ndodhur 2 vjet e gjysmė me vonesė”. “PS u njoh sot me rrugėn nė Kalimash, kjo ėshtė positive. PS njohu rrugėn, edhe pse me vonesė. Por do tė doja qė tė kishte qėnė vetė Rama nė Thirrė”, theksoi Olldashi nė njė prononcim pėr mediat. Olldashi deklaroi gjthashtu se socialistėt janė informuar nga kompania ndėrtuese lidhur me problemet gjeologjike qė ka tuneli i Thirrės.

E menjėherė pas kėsaj deklarate tė Ministrit, PS nė distancė replikoi me Olldashin, duke e konsideruar Olldashin, "arrogant me shpifje".
“Ministri i punėve publike tė familjes Berisha vijon ti ikė detyrimit kushtetues e ligjor pėr informimin e publikut lidhur me shembjen e tunelit tė Kalimashit, ndėrkohė qė reagimet e tij nervoze forcojnė bindjen se ky zotėri arrogant dhe i famshėm pėr gafat e shpifjet e tij ka humbur qetėsinė, pėrballė tė vėrtetės qė fsheh”, theksoi zėdhėnsėsja Armela Imeraj.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Socialistėt inspektojnė Thirrėn, Olldashi i pėrshėndet Rat1010 Online
Socialistėt inspektojnė Thirrėn, Olldashi i pėrshėndet Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10062

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi