Digat tona, me te sigurtat.

Shko poshtė

Digat tona, me te sigurtat. Empty Digat tona, me te sigurtat.

Mesazh nga Andi prej 2010-01-04, 22:12

Profesor doktor Pandi Stratoberdha hedh dyshimet e tij te forta se hapja e portave te liqenit te Fierzes, duke shkaktuar permbytje ne zonen veri-perendimore te vendit, ka ndodhur per shkak te mungeses se masave paraprake dhe jo per shkak te reshjeve te dendura.


“Nese hidrologet tane do percaktojne se kjo nuk ishte 2 perqind, por me e vogel, atehere kjo nuk vjen nga nje gje e tille”, ka deklaruar Stratoberdha.

Stratoberdha, nje nga ixhinieret me me pervoje per menaxhimin e digave ne vend thote se kaskada e Drinit eshte shnderruar ne nje rrezik per katastrofe kombetare si kjo qe po ndodh aktualisht.

“Nuk eshte mirembajtur mire dhe kjo rendon tek menaxhimi. Jane marre masa te medha zhavorresh pa sistemuar lumin ne Shkoder, duke bere qe lumi te dale dhe te marre perpara fshatrat”, sqaron inxhinieri.

Sipas profesor Stratoberdhes, digat e hidrocentraleve ne lumin Drin jane projektuar me sigurine me te larte ne Europe.

“Morem nje vendim qeverie qe te projektohen te gjitha argjinaturat me elemente sigurie. Ne Evrope nuk ka siguri me te larte se tek ne”, ka saktesuar Stratoberdha.

Tre hidrocentralet e Drinit kane nje kapacitet ujembajets prej 700 milione meter kub, sasi e cila nese nuk kontrollohet mund te shkaktoje permbytje, te cilat sipas profesor Stratoberdhes do te perfshinin edhe Malin e Zi.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Digat tona, me te sigurtat. Rat1010 Online
Digat tona, me te sigurtat. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 32
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10017

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Digat tona, me te sigurtat. Empty Re: Digat tona, me te sigurtat.

Mesazh nga anisa prej 2010-01-18, 00:41

NDOSHTA JAN TE SIGURTA SE I KA BER XHAXHI...
anisa
anisa
First Lady
First Lady

Digat tona, me te sigurtat. Rat1010 Online
Digat tona, me te sigurtat. Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 33
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 4417

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Digat tona, me te sigurtat. Empty Re: Digat tona, me te sigurtat.

Mesazh nga NEO prej 2010-01-18, 23:04

nja 2 dite te ishte cuar xhaxhi dhe e kishte bere salen me gjithe shoke qe ta pinin komplet ate uje
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

Digat tona, me te sigurtat. Rat1010 Online
Digat tona, me te sigurtat. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 35
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 7998

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Digat tona, me te sigurtat. Empty Re: Digat tona, me te sigurtat.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi