Ndahet Ēiljeta, gjen tė dashur nė njė pikė karburanti.

Shko poshtė

Ndahet Ēiljeta, gjen tė dashur nė njė pikė karburanti. Empty Ndahet Ēiljeta, gjen tė dashur nė njė pikė karburanti.

Mesazh nga Andi 2009-05-28, 15:32

Eshtė ndarė nga i dashuri dhe miqtė e saj mė tė mirė duan tė krijojnė njė atmosferė festive pėr tė. Kjo ėshtė dhe fabula e klipit dhe kėngės mė tė re tė kėngėtares Ēiljeta Xhilaga. Ka arritur tė mbledhė nė xhirimet e kėtij klipi, miqtė e saj mė tė afėrt si dhe artistė tė njohur, duke e shndėrruar sheshin e xhirimeve nė njė festė gjigante dhe shumė miqėsore…
Nė fund unė zgjedh tė qėndroj me djalin qė kam njohur nė pikėn e karburantit…”, - tregon Ēiljeta pėr sa i pėrket subjektit qė do tė ketė klipi i ri.

Djemtė
E gjithė “lufta” pėr tė fituar zemrėn e Ēiljetės nė klip interpretohet nga dy djem vėrtet shumė simpatikė. Njėri prej tyre, brun, me karakteristika tė njė mashkulli latin, ndėrsa tjetri ėshtė njė bukuri e njė lloji tjetėr, biond me sy bojėqielli. Nė klip, njėri prej tyre luan rolin e ish-tė dashurit tė kėngėtares seksi, ndėrsa tjetri ėshtė dashuria qė ajo takon nė njė pikė karburanti. “Dy djemtė qė interpretojnė nė klipin tim, Flori dhe Kliti, janė dy nga miqtė e mi mė tė mirė nė jetėn reale”, - tregon Ēili.
Do tė rikthehet pėrsėri nė kėto ditė tė nxehta verore me njė klip mjaft tė nxehtė. Ēiljeta, shumė shpejt do tė jetė e pranishme nė ekranet muzikore shqiptare me njė kėngė tė re qė premton tė bėhet hit” veror. Kėnga titullohet “Dejavu” dhe tashmė ka pėrfunduar sė regjistruari nė studio dhe ka kaluar tashmė nė fazėn e xhirimit tė klipit.

Klipi
Vajza me rroba banje, djem simpatikė, birra, pishinė dhe njė Ēiljetė e veshur nė mėnyrė pikante… Kjo ėshtė vetėm njė pjesė e asaj qė kėngėtarja shqiptare do tė propozojė nė kėtė klip, i cili sipas saj, ėshtė menduar tė xhirohet nė bashkėpunim me miqtė e saj mė tė ngushtė, njė pjesė e mirė e tyre dhe artistė tė njohur tė skenės shqiptare. “Do tė jetė njė realizim nė trajtėn e njė filmi me personazhe reale, ku janė tė pranishėm dhe shumė miq nė jetėn e pėrditshme”, - shprehet ajo pėr sa i pėrket zgjedhje sė personazheve qė janė pjesėmarrės nė klip. Por, klipi nuk propozon vetėm atmosferė verore dhe figura tė njohura tė spektaklit, por dhe njė subjekt interesant, i cili do ta bėjė dhe mė intrigues kėtė tė fundit. “Fabula e klipit ėshtė qė unė jam ndarė nga i dashuri dhe miqtė e mi mė marrin nė telefon nė mėngjes pėr tė mė lajmėruar qė kanė organizuar njė festė pėr mua. Rrugės, duke shkuar pėr nė festė, kam gjatė gjithė kohės dejavu tė ēasteve tė kaluar me tė ish-dashurin tim. Nė njė moment, ndaloj nė njė pikė karburanti pėr tė furnizuar makinėn dhe aty kam njė takim me shikim me njė djalė qė punonte aty dhe lind diēka. Mė pas, pjesa tjetėr zhvillohet nė festė, ku prezentė janė tė dy djemtė. Ish-i dashuri im i shoqėruar me njė vajzė dhe djali qė kam njohur nė pikėn e karburantit. Djali mė tė cili kam pasur njė lidhje, gjatė festės bėhet xheloz pėr djalin e panjohur me tė cilin unė flas… Nė fund unė zgjedh tė qėndroj me djalin qė kam njohur nė pikėn e karburantit…”, - tregon Ēiljeta pėr sa i pėrket subjektit qė do tė ketė klipi i ri.
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Ndahet Ēiljeta, gjen tė dashur nė njė pikė karburanti. Rat1010 Online
Ndahet Ēiljeta, gjen tė dashur nė njė pikė karburanti. Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 36
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 11640

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi