Ja shkaqet pse mund tė mos eksitoheni gjatė seksit

Shko poshtė

Ja shkaqet pse mund tė mos eksitoheni gjatė seksit Empty Ja shkaqet pse mund tė mos eksitoheni gjatė seksit

Mesazh nga Andi 2015-04-09, 21:44

Ja shkaqet pse mund tė mos eksitoheni gjatė seksit Image215

Ja pse nuk mund tė eksitoheni deri sa nė fakt jeni duke bėrė seks Emily Nagoski, drejtor i Wellness Arsimit nė Kolegjin Smith,mendon se drejtues i seksit ėshtė njė mit, raporton Medical Daily. Nė vend tė kėsaj, Nagoski mendon se ne duhet tė shohim dėshirat tona seksuale si “dėshirė spontane” dhe “dėshirė tė pėrgjegjshėm.”

Nė thelb, Nagoski thotė se nuk ka asgjė tė gabuar me ju, nėse ju nuk keni fantazitė seksuale. Nė vend tė kėsaj, ju mund tė pėrjetoni dėshirėn e pėrgjegjshme, ku ju e gėzoni seksin, por jo domosdoshmėrisht tė ndjehen nė humor derisa ajo ka filluar tashmė.

Nagoski thotė se dėshira spontane ėshtė ajo qė ne zakonisht mendojmė si drejtues seksi: ėshtė njė thirrje pėr tė bėrė seks nga askund. Por Nagoski thotė se dėshira e pėrgjegjshme ėshtė njė mėnyrė po aq legjitime pėr t’iu pėrgjigjur seksit. Nė fakt, ajo thotė se 80 pėrqind e grave pėrjetojnė dėshirėn pėrgjegjshėm dhe mendoj se diēka ėshtė e gabuar, sepse ato janė duke e krahasuar atė me dėshirė spontane.

“Por unė nuk mund tė llogarisė numrin e grave qė kam biseduar, tė cilat supozojnė se pėr shkak se dėshira e tyre ėshtė e pėrgjegjshme, e jo spontane, ato kanė dėshirė tė ulėt ”, qė aftėsia e tyre pėr tė gėzuar seksin me partnerin e tyre ėshtė e pakuptimtė nėse ata nuk e gėzojnė edhe ndjejnė njė thirrje tė vazhdueshme pėr tė: me pak fjalė, ato janė tė thyera, sepse dėshira e tyre nuk ėshtė ajo qė ajo supozohet tė jetė, “Nagoski shkroi nė The New York Times.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

Ja shkaqet pse mund tė mos eksitoheni gjatė seksit Rat1010 Online
Ja shkaqet pse mund tė mos eksitoheni gjatė seksit Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi