“YouTube” mbush 10 vjeē, ja 5 videot mė tė klikuara

Shko poshtė

 “YouTube” mbush 10 vjeē, ja 5 videot mė tė klikuara Empty “YouTube” mbush 10 vjeē, ja 5 videot mė tė klikuara

Mesazh nga Andi 2015-02-22, 16:37

 “YouTube” mbush 10 vjeē, ja 5 videot mė tė klikuara Maxres10

Gjiganti i teknologjisė dhe platforma mė e populluar nė botė pėr videot “YouTube” ka mbushur 10 vite qė nga krijimi i saj.

Nė fillim ishte thjesht njė mbledhės videosh amatore tė udhėtimeve apo maceve pėr t’u transformuar nė njė

media botėrore qė godet te muzika dhe televizioni.

Fal kėtij kanali virtual kanė lindur shumė profesione tė reja tė lidhura me rrjetin, fenomene dhe personazhe qė janė kthyer nė hite.

Ka dokumentuar ēėshtje tė kronikės nė tė gjithė botėn, njė mjet pėr tė shpėrndarė ide, shpesh ėshtė vėnė nė shėnjestėr nga qeveritė diktatoriale.

Dy vite mė parė tėrhoqi vėmendjen e mbi 1 miliard vizitorėve unikė nė njė muaj duke arritur kėshtu Facebook.

“YouTube” u themelua nė 14 shkurt 2005 nga tre ish-punonjės tė “PayPal”, Chad Hurley, Steve Chen dhe Jaėed Karim dhe qė ia shitėn “Google”, vetėm 21 muaj mė pas pėr 1,65 miliardė dollarė.

Pas kėtij vrulli videosh qė hidhen sot, do tė mbahet mend edhe video e parė qė ėshtė titulluar:

“Unė nė Kopshtin Zoologjik” dhe qė ėshtė filmuar pėrpara kafazit tė elefantėve nė kopshtin zoologjik tė San Diego nga njė nga themeluesit. Ajo qė i shumėfishoi videot ishin pėrdoruesit. Platforma u bė edhe mė e pėrdorur me daljen e smartfonėve.

“YouTube” ėshtė i disponueshėm nė 61 gjuhė tė botės dhe nė 75 vende. Nė njė minutė hidhen aty 300 orė video.

5 videot mė tė klikuara nė kėto 10 vjet:

5 - “Party rock anthem” nga LMFAO (782.000.871 shikime)

4 - “On the floor” nga Jennifer Lopez (795.823.561 shikime)

3 - “Charlie bit my finger again” (805.647.371 shikime)

2 - “Baby” nga Justin Bieber (1.117.930.006 shikime)

1 - “Gangnam Style” nga Psy (2.157.653.352 shikim)

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

 “YouTube” mbush 10 vjeē, ja 5 videot mė tė klikuara Rat1010 Online
 “YouTube” mbush 10 vjeē, ja 5 videot mė tė klikuara Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi