Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve?

3 posters

Shko poshtė

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Empty Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve?

Mesazh nga Andi 2015-02-22, 20:50

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Genito10

Kur vendosim qė t’i prezantojmė prindėrve tė fejuarin apo tė fejuarėn, nė sjelljen e tyre ka gjithnjė njė dyshim nėse ju pėlqen apo jo.

Pėrgjigjia lidhet me faktin se brenda nesh ekziston gjithnjė “frika” nėse do t’i pėlqejė prindėrve i /e fejuara qė kemi vendosur t’u prezantojmė. Nė tė vertetė kjo nuk ėshtė

njė ēėshtje madhore pėr t’u diskutuar dhe vėnė nė dyshim, por ēdo gjė lidhet me traditėn e sė shkuarės.

Prindėrit kėrkojnė mė tė mirėn pėr fėmijėt e tyre dhe gjithēka ata dėshirojnė ėshtė lumturia dhe harmonia familjare.

Njė studim i kryer nga Universiteti Bristol nė Gran Bretagna, i publikuar nė revistėn shkencore “Evolimi i qenies njerėzore” ka shpjeguar disa arsye dhe mekanzima biologjikė tė sjelleve mbrojtėse tė prindėrve ndaj fėmijėve.

Nė momentin qė prindėrit prezantohen me tė fejuarėn apo fejuarin qė zgjedhin fėmijėt janė vėzhgues nė aspektin e sjelljes sė tyre, pasi kėrkojnė qė tė jetė mė e mira e mundshme mes tyre.

Pyetja qė i bėjmė vetes nėse prindėrit do tė pėlqejnė personat qė zgjedhim ėshtė pyetje klasike, lidhur me simpatinė apo antipatinė. Por gjithēka ka tė bėjė me mėnyrėn e re tė jetesės sė fėmijėve, pėr tė cilėn prindėrit “kanė keqardhje”, pasi pėr fėmijėt do tė rinisė njė jetė e re pėr tė cilėn duhet investuar mė shumė nė aspektin kohor, financiar dhe emocional.

_________________
>> Be Safe With The Best Or Die Like The Rest !!
Andi
Andi
WebMaster
WebMaster

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Rat1010 Online
 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3930
Age : 34
Vendodhja : Nuk e di
Koha e lire : Para pc,xhiro,qef
Puna : Universitet
Registration date : 25/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 65
<b>Kredite</b> Kredite : 10668

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Empty Re: Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve?

Mesazh nga anisa 2015-02-23, 18:47

Nuk i duan sepse per nje prind asnje person nuk do te jet mjaftueshem i mir per vajzen/djalin e tyre :29:
anisa
anisa
First Lady
First Lady

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Rat1010 Online
 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 335
Age : 35
Vendodhja : shqiperi
Koha e lire : se di ca esht...
Registration date : 07/05/2008
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 7
<b>Kredite</b> Kredite : 5068

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Empty Re: Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve?

Mesazh nga Besiana 2015-03-28, 14:45

shum e vertet anisa
Besiana
Besiana

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Rat1010 Online
 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Rot10 Offline

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 31
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Interneti
Puna : Studente
Registration date : 12/07/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 4
<b>Kredite</b> Kredite : 5229

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

 Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve? Empty Re: Pėrse prindėrit nuk i duan tė fejuarit e fėmijėve?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi