Genjeshtra me e bukur....

Shko poshtė

Genjeshtra me e bukur.... Empty Genjeshtra me e bukur....

Mesazh nga NEO 2008-05-09, 23:50

Po e hap kete teme nisur nga nje kuriozitet qe kishte postuar angel lidhur me genjeshtarin me te madh i cili kishte fituar dhe nje cmim. Te njejten gje mendoj ta adaptojme ketu ne forum. Rregullat e lojes jane keto:

te gjithe ata qe duan te marrin pjese ne kete loje duhet te shkruajne emrin e tyre ne kete teme dhe menjehere emri tyre do behet pjese e nje tip sondazhi ku te gjithe antaret mund te votojne per genjeshtren me te bukur te thene nga antaret e rregjistruar ne kete loje.

Historia (genjeshter) sduhet te jete shume e gjate dhe te behet e lodhshme ne te lexuar.

Lojtaret pjesmarres kane te drejten te postojne deri ne 3 histori


Kjo loje zgjat deri ne fund te majit pra deri me date 31 maj. Me 1 qershor shpallet fituesi ne baze te te votave te mbledhura i cili si trofe do marre postin VIP ne kete forum.

genjeshtra te mbara Very Happy:D:D

p.s ju lutem mos e bastardoni kete teme
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

Genjeshtra me e bukur.... Rat1010 Online
Genjeshtra me e bukur.... Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 40
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 9600

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Genjeshtra me e bukur.... Empty Re: Genjeshtra me e bukur....

Mesazh nga NEO 2008-05-10, 00:06

po e nis une i pari.

HISTORIA 1

thashe te dal per kismet dhe une. mora nje cante bosh me buke e qepe brenda dhe mora rruget per kismet. ec e ec e ec takova nje plak i cili ishte ne lule te rinise. ky plaku ishte 20 vjec dhe ishte ul ne nje gur i cili ndante dy rruge, njera shkonte majtas dhe tjetra djathtas. sa me pa me tha.

- per ku je nis o djale?
- per kismet u pergjigja une.
- a ne rregull tha po une ste le te kalosh
- po pse e pyeta une
- i shef keto 4 rruget? kush ka kalu aty, se ka pas te gjate, prandaj ste le te kalosh
- une do kaloj i thashe se kam dale per kismet.
- si te duash me tha, por kujdes se nga keto 8 rruge, vetem njera te con ne rruge te drejte.
- rrofsh ore plak i mencur , i thashe une

ec e ec e ec, rruges mora vesh qe me kishte lind babai. u gezova pa mase , sepse ne shtepi kisha lene gjyshen shtatzene. u ktheva dhe pashe babain te shtrire ne toke.

po pse nuk e keni vendos ne djep u thashe?
po nuk ka drrasa per te ndertuar djepin

mora sepaten e dola tek pylli afer shtepise, e preva tere pyllin , por druri i prere nuk mjaftoi. tek tehu i sepates kishte ngel nje ashkel druri dhe kjo me mjaftoi per te ndertuar djepin e babait. pasi rregullova babane, u desh qe te mendoja dhe per ta mbuluar se ishte ftohte shume. Mora gersheret dhe dola tek stani i dhenve. i qetha te tera delet po leshi i perftuar nuk mjaftoi per te bere nje jorgan te ngrohte. me mjaftoi vetem nje fije ne tehun e gersheres dhe me te bera jorgan per babain dhe per tere familjen. Very Happy
avatar
NEO
Ekspert
Ekspert

Genjeshtra me e bukur.... Rat1010 Online
Genjeshtra me e bukur.... Rot10 Offline

Male
Numri i postimeve : 3340
Age : 40
Vendodhja : Tirane
Koha e lire : Vetem naten kur fle
Puna : Minister
Registration date : 28/06/2007
<b>Popullariteti </b> Popullariteti : 205
<b>Kredite</b> Kredite : 9600

http://www.hapsirajuaj.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi